- پرتال رسمی خبر رسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران - https://www.apchen.com -

برپایی نمایشگاه کالاهای ایرانی در قطر، همزمان با جام جهانی

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه سال گذشته ۸۵ درصد ارز صادرکنندگان به کشور بازگشت، گفت: همزمان با مسابقات جام‌جهانی فوتبال قطر، نمایشگاه عرضه کالاهای ایرانی در این کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی، علیرضا پیمان پاک در نشست خبری با بیان اینکه اکنون فعال‌ترین رایزن بازرگانی ما در عراق مستقر است،‌ گفت: شبکه محلی گسترده‌ای در بصره ، اقلیم کردستان، نجف و کربلا ایجاد شده‌ است. چند مرکز تجاری نیز در شهرهای مختلف و مهم عراق ایجاد و بیشترین حجم نمایشگاه‌ها در چند سال اخیر در عراق برگزار شده است.

وی از افزایش صدور خدمات فنی و مهندسی در سال‌های اخیر خبر داد که بیشترین میزان رشد مربوط به عراق بوده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین از برگزاری نشست تجاری با قطر خبر داد و گفت: با کمک اتاق مشترک ایران و قطر ۷۰ نفر از تجار ایرانی با تجار این کشور مرتبط و آشنا شده‌اند. یکی از خواسته‌های امیر قطر هم برگزاری نمایشگاه فرش و صنایع دستی در این کشور است که فرصت خوبی برای صادرات خواهد بود. پس همزمان با جام‌جهانی فوتبال قطر نمایشگاه عرضه کالاهای ایرانی در این کشور برگزار خواهد شد.

پیمان‌پاک همچنین از رشد ۱۰۰درصدی صادرات به ترکیه خبر داد و گفت: این روند در سه ماه ابتدای امسال ادامه داشته است. برای صادرات به ترکیه به صورت استان به استان در حال کار کردن هستیم و یک توافق‌نامه تهاتر با این کشور در حال نهایی شدن است.

منبع: ایسنا [۱]