- پرتال رسمی خبر رسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران - https://www.apchen.com -

به تصمیم حریری احترام می‌گذاریم/ این تصمیم روی انتخابات لبنان تاثیر نگذارد

وزارت خارجه فرانسه خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در موعد مقرر شد و اعلام کرد که کنار کشیدن سعد حریری از صحه سیاسی لبنان، نباید روند برگزاری انتخابات به موقع این کشور را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری، به نقل از النشره، وزارت امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه (۵ بهمن) در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم سعد حریری نخست‌وزیر پیشین لبنان برای ترک صحنه سیاسی به عهده او است و پاریس نیز به این تصمیم احترام می‌گذارد.

در این بیانیه تأکید شده که «تصمیم حریری برای کنار کشیدن از عرصه سیاسی لبنان، نباید روی برگزاری انتخابات قانونگذاری که برای اواسط ماه مه برنامه ریزی شده است، تأثیر بگذارد».

در این بیانیه آمده که اولویت لبنان اکنون باید اجرای اصلاحات لازم برای برون‌رفت از بحران باشد.

«سعد حریری» نخست وزیر اسبق لبنان و رئیس جریان المستقبل دیروز در سخنانی از تعلیق فعالیت سیاسی خود خبر داد و از اعضای المستقبل خواست تا همین اقدام را انجام دهند.

رئیس جریان المستقبل مدعی شد: «در راستای مسئولیت‌پذیری خودم و اینکه متقاعد شده‌ام که با وجود نفوذ ایران در لبنان و سردرگمی بین‌المللی، تفرقه ملی و فرقه‌گرایی، هیچ فرصت مثبتی برای لبنان وجود ندارد، تعلیق فعالیت سیاسی خود را اعلام می‌کنم و از اعضای جریان المستقبل هم می‌خواهم که اقدام مشابه را انجام دهند».

منبع: ایسنا [۱]