- پرتال رسمی خبر رسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران - https://www.apchen.com -

چین، پمپئو و ۲۷ مقام دیگر آمریکا را تحریم کرد


به گزارش خبرگزاری بین الملل به نقل از وزارت خارجه چین، در بیانیه دستگاه دیپلماسی چین آمده است: در چند سال گذشته، برخی از سیاستمداران ضد چین در ایالات متحده، به دلیل منافع سیاسی خودخواهانه و نفرت از چین و عدم توجه به منافع مردم چین و آمریکا، حرکات دیوانه واری را برنامه ریزی، تبلیغ و اجرا کرده اند که به شدت در امور داخلی چین دخالت، منافع چین را تضعیف، مردم چین را آزرده و روابط چین و ایالات متحده را به طور جدی مختل کرده است لذا دولت پکن قاطعانه مصمم است که از حاکمیت ملی، امنیت و توسعه منافع این کشور دفاع کند.

بیانیه وزارت خارجه چین افزود: پکن تصمیم گرفته است ۲۸ تن از مقام های آمریکایی و اعضای خانواده های آنها را که به طور جدی حاکمیت چین را نقض کرده اند و مسئولیت اصلی اقدامات ایالات متحده در موضوع های مرتبط با چین را دارند، تحریم کند.

بر اساس این بیانیه، این افراد شامل «مایک پمپئو»، «پیتر ناوارو»، «رابرت اوبرایان»، «دیوید استیلول»، «آلکس آزار»، «کیت کراچ»، «کلی کرافت»، «متیو پوتینگر»، «بولتون» و «استیون کی بانون» و خانواده های آنان هستند.

بیانیه وزارت خارجه چین یادآورشد که ورود افراد یادشده و اعضای خانواده آنها به سرزمین اصلی چین، هنگ کنگ و ماکائو ممنوع است این افراد و شرکت ها و موسسه های مرتبط با آنها نیز در تجارت با چین محدود شده اند.
منبع: ایرنا [۱]