- پرتال رسمی خبر رسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران - https://www.apchen.com -

دوره کسانی که به فشار حداکثری افتخار می کردند، پایان یافت


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در توئیتی در پی پایان دوران چهار ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا نوشت: دوره کسانی که به سیاست «فشار حداکثری» به امید به زانو زدن ایران افتخار می کردند، به پایان رسید.

‏ وی افزود: واقعیت ایران را نمی توان نادیده گرفت و همه تلاش ها برای تضعیف آن بی نتیجه مانده است.

‏ تخت روانچی با طرح این سؤال که آیا دولت جدید آمریکا از خصومت، نادانی و شکست های گذشته درس می گیرد؟ عنوان کرد: زمان قضاوت خواهد کرد.

به گزارش فارس، چهارشنبه (۹۹٫۱۱٫۱) دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» پایان یافت و او در پایگاه شکاری اندروز واقع در ایالت مریلند، در آخرین سخنرانی رسمی خود با هوادارانش به تمجید از عملکرد خود پرداخت و در خصوص کسب دوباره قدرت ابراز امید‌واری کرد.

وی در صحبت‌های خود، برای دولت جو بایدن، آرزوی موفقیت کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در توئیتی در این خصوص نوشت: ترامپ، پامپئو و همپالگی‌هایشان با بدنامی به زباله‌دان تاریخ سقوط کردند.اما یاد و خاطره سردار سلیمانی و هزاران نفری که به واسطه تروریسم دولتی – و اقتصادی – ترامپ و جنایات او علیه بشریت کشته شدند، آسیب دیدند یا از مواد غذایی و دارویی محروم شدند، همواره خواهد درخشید.شاید نفرات جدید در واشنگتن درس گرفته باشند.
منبع: خبرگزاری فارس [۱]