تهران
کد خبر:61785
پ

یوروستات: چین به جای آمریکا نخستین شریکی تجاری اتحادیه اروپا شد

بر اساس آمارهای یوروستات، اداره اطلاعات آمار اروپا، چین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۰ به نخستین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شده است، جایگاهی که قبلا در اختیار آمریکا بود. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، بر اساس آمارهای یوروستات، اداره اطلاعات آمار اروپا، چین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۰ به نخستین شریک تجاری اتحادیه […]

بر اساس آمارهای یوروستات، اداره اطلاعات آمار اروپا، چین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۰ به نخستین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شده است، جایگاهی که قبلا در اختیار آمریکا بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، بر اساس آمارهای یوروستات، اداره اطلاعات آمار اروپا، چین در ۷ ماه نخست ۲۰۲۰ به نخستین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شده است، جایگاهی که قبلا در اختیار آمریکا بود.

واردات اتحادیه اروپا از چین در بازه ژانویه تا جولای نسبت به مدت مشابه پارسال ۴٫۹ درصد رشد کرده درحالی که واردات از آمریکا در همین مدت ۱۱٫۷ درصد افت داشته است.

بر اساس آمار اداره آمار اتحادیه اروپا، صادرات این بلوک به چین نیز اندکی کاهش یافته و افت ۱٫۸ درصدی را ثبت کرده درحالی که صادرات به آمریکا ۹٫۹ درصد افت داشته است.

به نوشته شینهوآ، مطابق با شرایط اپیدمیولوژیکی در حال تغییر جهان در ۷ ماه نخست امسال، تجارت بین المللی اتحادیه اروپا در ماه ژانویه شروع به کاهش کرد و پس از ماه می پس از کم شدن تدریجی اقدامات محدودیت زا دوباره به تکان خورد.

بر اساس آمار یوروستات، اتحادیه اروپا در ماه جولای ۱۶۸و۵ میلیارد یورو صادرات داشت که ۱۱٫۳ درصد از مدت مشابه ۲۰۱۹ کمتر بود و ۱۴۲٫۶ میلیارد یورو واردات انجام داد که ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشت.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید