تهران
کد خبر:82749
پ

کاهش ۲۸درصدی ورودی آب به سدها/ ۶۳درصد مخازن سدهای کشور خالی است

درحالی که سال گذشته در همین زمان بیش از ۵۰درصد مخازن سدهای کشور پر بود، امروز تنها ۳۷درصد مخازن سدهای کشور پر و ۶۳درصد خالی است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق جدیدترین گزارش رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای ..

درحالی که سال گذشته در همین زمان بیش از ۵۰درصد مخازن سدهای کشور پر بود، امروز تنها ۳۷درصد مخازن سدهای کشور پر و ۶۳درصد خالی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق جدیدترین گزارش رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ۱۴۰۰) تا بیست و سوم مهرماه در مجموع ۸۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سدهای کشور شده است،
این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل، میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور یک‌میلیارد و ۱۹۰ میلیون مترمکعب بود و مقایسه آن با میزان ورودی آب در سال جاری، نشان از افت ۲۸درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور در ۲۳ روز ابتدایی سال آبی جاری دارد.

همچنین میزان خروجی آب از مخازن سدهای کشور در این مدت یک‌میلیارد و ۶۹۰ میلیون مترمکعب بود که در مقایسه با خروجی ۲میلیارد و ۷۸۰ میلیون مترمکعبی آب از مخازن سدهای کشور در مدت مشابه سال قبل، کاهشی ۳۹درصدی داشته است.

حجم موجود آب در مخازن سدهای کشور (پایان روز ۲۳ مهرماه) ۱۸میلیارد و ۳۸۰ میلیون مترمکعب است که این میزان ذخیره آب از خالی بودن ۶۳ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور حکایت دارد.

در زمان مشابه سال قبل، میزان ذخایر سدهای کشور ۲۵ میلیارد و ۵۸۰ میلیون مترمکعب بود، در واقع در میزان ذخایر سدها نیز نسبت به زمان مشابه سال قبل، با ۲۸ درصد کاهش مواجه‌ایم.

انتهای پیام/+

منبع

کلیدواژه : سدنفت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید