تهران
کد خبر:82949
پ

ژاپن از اوپک خواسته تولید نفت را افزایش دهد

ژاپن به دنبال افزایش قیمت نفت و تاثیر منفی آن بر روند رشد اقتصاد کشور از اوپک خواسته نفت بیشتری تولید کند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، ژاپن از تولیدکنندگان اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس خواسته نفت بیشتری تولید..

ژاپن به دنبال افزایش قیمت نفت و تاثیر منفی آن بر روند رشد اقتصاد کشور از اوپک خواسته نفت بیشتری تولید کند.

به نقل از اویل پرایس، ژاپن از تولیدکنندگان اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس خواسته نفت بیشتری تولید کنند.

وزیر صنعت ژاپن اعلام کرد این درخواست تا اجلاس بعدی اوپک پلاس در چهارم نوامبر ادامه خواهد داشت. دراین‌بین، وزیر امور خارجه ژاپن با همتای خود در کویت در مورد افزایش احتمالی عرضه نفت گفت‌وگو کرده‌است.

نخست‌وزیر ژاپن چندی پیش اعلام کرد:«ما از نزدیک تحرکات بازار نفت خام را زیر نظر داشته و تاثیر آن بر صنعت و زندگی مردم را بررسی می‌کنیم».

وی همچنین از آژانس بین‌المللی انرژی خواسته اوپک را مجبور به افزایش تولید نفت کند.ژاپن تقریباً برای کل نیاز خود به نفت وابسته به واردات است و افزایش اخیر قیمت نفت ضربه سختی به روند رشد اقتصاد این کشور وارد کرده‌است. ارزش ارز ژاپن در این ماه به پایین‌ترین رقم طی ۳ سال گذشته رسیده‌است.
ژاپن بیشتر نفت خود را از اوپک وارد می‌کند. عربستان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده نفت به ژاپن است و پس‌از آن امارات و کویت قرار دارند. قطر و روسیه نفت کمتری به ژاپن صادر می‌کنند.تقاضا از اوپک برای افزایش تولید نفت از زمان بالا رفتن قیمت آن بیشتر شده‌است. علاوه‌بر آمریکا که دو بار از ائتلاف اوپک پلاس درخواست افزایش تولید داشته، آژانس بین‌المللی انرژی هم از این گروه خواسته نفت بیشتری تولید کند.
اما ائتلاف اوپک پلاس تا به امروز تمایلی به قبول این درخواست‌ها نداشته و از ترس سقوط دوباره تقاضا، تولید خود را افزایش نمی‌دهد. ائتلاف اوپک پلاس بسیار کمتر از سهمیه خود طبق قرارداد کاهش تولید عرضه نفت دارد.ائتلاف اوپک پلاس در ماه سپتامبر ۱۵ درصد کمتر از مقدار مشخص‌شده تولید کرده بود. این گروه در ماه اوت ۱۶ درصد و در ژوئیه ۹ درصد پائین‌تر از حد قرارداد تولید نفت داشت.

منبع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید