تهران
کد خبر:103392
پ

پیش بینی افزایش ۲.۴ میلیون بشکه‌ تقاضای روزانه نفت برای سال جاری

وزیر انرژی سابق روسیه اعلام کرد که پیش بینی می‌شود با توجه به فروکش ویروس کرونا، تقاضای جهانی نفت طی سال جاری ۲.۴ میلیون بشکه در روز افزایش یابد. نفتی ها /به نقل از تاس، الکساندر نواک، وزیر انرژی سابق روسیه و معاون نخست‌وزیر کنونی این کشور، طی مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ گفت که […]وزیر انرژی سابق روسیه اعلام کرد که پیش بینی می‌شود با توجه به فروکش ویروس کرونا، تقاضای جهانی نفت طی سال جاری ۲.۴ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

نفتی ها /به نقل از تاس، الکساندر نواک، وزیر انرژی سابق روسیه و معاون نخست‌وزیر کنونی این کشور، طی مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ گفت که تقاضای نفت در بازار جهانی با فروکش همه‌گیری کرونا بالا رفته و پیش‌بینی می‌شود برای سال جاری ۲.۴ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.
وی گفت: ما شاهد رشد حداکثری تقاضا در بازار نفت هستیم و مصرف جهانی نفت با پایان شیوع کرونا از سطح آن در سال ۲۰۱۹ عبور کرده است.
نواک تقاضای جهانی نفت برای سال ۲۰۲۳ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۱۰۲.۴ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرد که افزایش ۲.۴ میلیون بشکه‌ای دارد.
این مقام روس تأکید کرد: در باره پیش‌بینی افزایش تقاضای نفت برای سال ۲۰۲۴ هم در نشست کمیته نظارت وزرای گروه اوپک پلاس گفت‌وگو شده است.
نواک گفت: برای سال آینده افزایش تقاضای نفت حدود ۲.۲ میلیون بشکه در روز خواهد بود و این آمار مبنای هدف‌گذاری‌ها برای تعیین میزان تولید کشورهای عضو گروه اوپک، اوپک پلاس و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت خواهد بود./فارس

*
پرتال رسمی خبررسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید