تهران
کد خبر:78516
پ

وضعیت امنیتی افغانستان؛ محور دیدار غنی و مک‌کنزی در کابل

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان، ژنرال مک‌کنزی فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه امروز یکشنبه (۳ مرداد) با «اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. ‏بر اساس اعلام ارگ، در این دیدار دربارۀ «اولویت‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و حمایت از آنان و همچنین بهبود وضعیت امنیتی» گفت‌وگو شده است. در همین […]

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان، ژنرال مک‌کنزی فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه امروز یکشنبه (۳ مرداد) با «اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

‏بر اساس اعلام ارگ، در این دیدار دربارۀ «اولویت‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و حمایت از آنان و همچنین بهبود وضعیت امنیتی» گفت‌وگو شده است.

در همین حال، مک‌کنزی به خبرنگاران دربارۀ ادامۀ حملات هوایی آمریکا در افغانستان گفته‌است: «تاکنون چیزی نمی‌توانم بگویم که آیا پس از خروج کامل ما به حملات هوایی خود در برابر طالبان ادامه بدهیم یا خیر! چون ما اینجا برای حفظ امنیت سفارت خانه خود نیرو خواهیم داشت.»

به گزارش خبرگزاری، این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که جنگ‌ در شهرهای مختلف افغانستان ادامه داشته و طالبان به حملات خود شدت داده است.

این در حالی است که وزیر دفاع امریکا گفت که اولین کار نیروهای امنیتی افغانستان قبل از تلاش برای بازپسگیری مناطق، این است که اطمینان یابند می‌‌توانند حرکت طالبان را کند کنند.

او این اظهارات را در اشاره به این مسئله بیان کرد که نیروهای افغانستانی قصد دارند حضور خود را در اطراف مناطق مهم استراتژیک این کشور تقویت کنند.

طبق این گزارش، ارتش افغانستان در حال بازبینی استراتژی جنگی خود در مقابل طالبان برای متمرکز کردن نیروها اطراف مهمترین مناطق مانند کابل و سایر شهرها، گذرگاه‌های مرزی و زیرساخت‌های حیاتی است.

بعد از توافق فوریه ۲۰۲۰ آمریکا و طالبان و امضای «توافقنامه صلح» بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری