تهران
کد خبر:69117
پ

نیمی از کودکان سوریه محروم از تحصیل هستند

به گزارش از خبرگزاری اسپوتنیک، «تید شیبان» مدیر منطقه‌ خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف و «مهند هادی» هماهنگ کننده منطقه‌ای امور بشردوستانه بحران سوریه در بیانیه مشترک اعلام کردند که کودکان سوریه هزینه زیادی بابت جنگی را می‌پردازند که ماه مارس امسال این بحران ۱۰ ساله می‌شود و یک لکه تاریک را برجای گذاشته است. […]


به گزارش از خبرگزاری اسپوتنیک، «تید شیبان» مدیر منطقه‌ خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف و «مهند هادی» هماهنگ کننده منطقه‌ای امور بشردوستانه بحران سوریه در بیانیه مشترک اعلام کردند که کودکان سوریه هزینه زیادی بابت جنگی را می‌پردازند که ماه مارس امسال این بحران ۱۰ ساله می‌شود و یک لکه تاریک را برجای گذاشته است.

در این بیانیه آمده است: بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار کودک از تحصیل باز مانده‌اند که ۴۰ درصد از آنان را دختر بچه‌ها تشکیل می‌دهند.

این بیانیه افزود، احتمال دارد که این تعداد محروم از تحصیل در سال ۲۰۲۰ به خاطر پیامدهای ناشی از ویروس کرونا افزایش یابد.

مسؤولان منطقه‌ای یونیسف تصریح کردند که نظام آموزشی در سوریه از کمبود منابع مالی، از هم پاشیدگی رنج می برد و ناتوان است که خدماتی امن، عادلانه و پایدار در اختیار میلیون‌ها کودک سوری قرار دهد.

بر اساس این بیانیه، شیوع ویروس کرونا بحران آموزش در سوریه را بحرانی‌تر کرده است، هرچند که پیش از آن به خاطر جنگ در این کشور، از هر سه مدرسه، یک مدرسه غیرقابل استفاده شده بود.

درگیری در سوریه که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد، تاکنون بیش از ۳۸۷ هزار کشته برجای گذاشته است و براساس گزارش سازمان ملل متحد حدود ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این کشور آواره شده‌اند که ۵ میلیون و ۵۰۰ تن آنها به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید