تهران
کد خبر:87817
پ

میلیاردر آمریکایی سقوط امپراتوری آمریکا و رشد چین را پیش بینی کرد

به گزارش خبرگزاری، ری دالیو، میلیاردر آمریکایی و موسس بزرگ ترین صندوق پوشش ریسک جهان، «بریج واتر اسوسیتس» (Bridgewater Associates)، گفت، چین در حال برنده شدن رقابت اقتصادی با آمریکاست. دالیو در مصاحبه با بلومبرگ، توضیح داد: «آمریکا در یک «نزول نسبی» به سر می برد درحالی که چین در حال رشد است.» وی با تاکید اینکه فدرال رزرو آمریکا با […]


به گزارش خبرگزاری، ری دالیو، میلیاردر آمریکایی و موسس بزرگ ترین صندوق پوشش ریسک جهان، «بریج واتر اسوسیتس» (Bridgewater Associates)، گفت، چین در حال برنده شدن رقابت اقتصادی با آمریکاست.

دالیو در مصاحبه با بلومبرگ، توضیح داد: «آمریکا در یک «نزول نسبی» به سر می برد درحالی که چین در حال رشد است.»

وی با تاکید اینکه فدرال رزرو آمریکا با سیاست های پولی اش در «پشت منحنی» قرار دارد، افزود: «افزایش نرخ بهره بانکی به این معناست که تمام دارایی های دیگر باید تعدیل شوند.»

این میلیاردر آمریکایی، خطرات سیاسی در آمریکا را با رشد اقتصادی اخیر چین مقایسه کرد و گفت یک «احتمال معقولی» وجود دارد که هیچ یک از احزاب سیاسی بزرگ آمریکا نتایج انتخابات (ریاست جمهوری) ۲۰۲۴ را نپذیرند.

این میلیاردر آمریکایی، پیش از این پیش بینی کرده بود که اندازه اقتصاد چین از آمریکا پیشی بگیرد و بسیار قدرتمندتر شود.

دالیو در اوایل ماه جاری میلادی، تلاش چین برای ایجاد رفاه مشترک را ستود و در عین حال از سایر کشورها از جمله آمریکا خواست تا شکاف ثروت را کاهش دهند.

منبع : خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید