تهران
کد خبر:75581
پ

مدیریت پسماند از اولویت‌های محیط زیستی حفاری است 

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری اعلام کرد که اجرای اصول مدیریت پسماند و الزام‌های استانداردISO ۱۴۰۰۱ از اولویت‌های برنامه‌های امسال این مدیریت است.
به گز..

مدیریت پسماند از اولویت‌های محیط زیستی حفاری است 

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری اعلام کرد که اجرای اصول مدیریت پسماند و الزام‌های استانداردISO ۱۴۰۰۱ از اولویت‌های برنامه‌های امسال این مدیریت است.

به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سعید قربانی با گرامیداشت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) به مناسبت روز جهانی محیط زیست (پنجم ژوئن) که در ایران از ۱۵ تا ۲۱ خرداد با عنوان هفته حیط زیست نام‌گذاری شده است، اعلام کرد که اجرای اصول مدیریت پسماند و الزام‌های استانداردISO ۱۴۰۰۱ اولویت برنامه‌ریزی این مدیریت برای رسیدن به اهداف سازمان مطابق با خط مشی و سند راهبردی شرکت تعریف شده است.

وی با گرامیداشت این مناسبت، اظهار کرد: با استقرار سیستم مدیریتی محیط زیستISO ۱۴۰۰۱ از سال ۹۹ این مدیریت با همکاری دیگر اداره‌ها، برنامه‌ریزی مدون و هدفمندی درباره اجرای الزام‌های قانونی این استاندارد برای حفظ و صیانت از منابع، تجهیزات و سرمایه‌های شرکت در دستور کار خود قرار داد.

مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه این مدیریت همه تلاش خود را در پیشبرد اهداف و اجرای دستورعمل‌های سازمان حفاظت محیط زیست به کار گرفته است، گفت: در این زمینه هم‌افزایی موثر و مستمری با اداره‌های کل حفاظت محیط زیست استان‌ها و شهرستان‌ها که این شرکت حضور عملیاتی دارد، انجام شده است.

قربانی افزود: این شرکت اکنون بیش از ۷۰ هزار متر مربع فضای سبز (۱۴ درصد) در محوطه‌های اداری، عملیاتی، کارگاه‌های پشتیبانی، دستگاه‌ها و اردوگاه‌ها، شهرک‌های سازمانی مسکونی دارد که هر ساله براساس برنامه‌ریزی و حرکت خود جوش کارکنان به‌ویژه کارکنان طرح اقماری به این وسعت افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه سال‌هاست به‌منظور ارتقای سطح فرهنگ زیست‌زیستی اقدام‌های موثری برای گسترش فضای سبز، حفظ اکوسیستم آب، هوا و خاک، سرمایه‌گذاری برای توسعه فضای سبز با کاشت درختان مقاوم در برابر شرایط اقلیمی و کم آبخواه، و همچنین تهیه پاور پوینت آموزشی، برگزاری برنامه‌های پاکسازی محیط کار در کارگاه‌ها و به خصوص دستگاه‌ها و اردوگاه‌ها، اقدامات تبلیغی و تهیه شعارهای آموزشی انجام شده است.

مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه امسال مشابه پارسال مدیریت مصرف منابع انرژی در دستور کار تعریف شده است، گفت: از اهم اقدامات در این باره، برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت برخط، اصلاح میزان روشنای در کارگاه‌ها و تاسیسات شرکت بوده است که ماحصل آن پارسال خاموشی تعداد دو هزار و ۲۳۹ لامپ اضافه و حدود ۹۴ کیلو وات (kw/h) در هر ساعت و معادل ماهیانه ۶۷ هزار و ۶۸۰ کیلو وات بر ساعت (kw/h) صرفه جویی در مصرف برق بود.

قربانی درباره روز محیط زیست افزود: هدف از نامگذاری این روز، افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و ترغیب به اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌ جانوری است و شعار امسال این مناسبت «احیای اکوسیتم‌ها» است.

 

منبع اصلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید