تهران
کد خبر:99509
پ

مبادله اسرا گام مهمی در مسیر پایان جنگ بین روسیه و اوکراین است

به گزارش گروه بین‌الملل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان که در نیویورک حضور دارد بامداد پنجشنبه (۳۱ شهریور) از انجام مبادله ۲۰۰ اسیر جنگی با میانجیگری ترکیه پس از مذاکرات دیپلماتیک با رؤسای جمهور روسیه و اوکراین خبر داد. رئیس جمهور ترکیه گفت: انجام مبادله اسرا بین روسیه و اوکراین گام مهمی در مسیر پایان […]

به گزارش گروه بین‌الملل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان که در نیویورک حضور دارد بامداد پنجشنبه (۳۱ شهریور) از انجام مبادله ۲۰۰ اسیر جنگی با میانجیگری ترکیه پس از مذاکرات دیپلماتیک با رؤسای جمهور روسیه و اوکراین خبر داد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: انجام مبادله اسرا بین روسیه و اوکراین گام مهمی در مسیر پایان جنگ بین دو کشور است.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای برقراری صلح بین روسیه و اوکراین ادامه دارد، از رؤسای جمهور روسیه و اوکراین به خاطر ترتیب انجام مبادله اسرا تشکر کرد.

پیش تر نیروهای جدایی خواه مورد حمایت روسیه در اوکراین روز چهارشنبه(۳۰ اریبهشت) ۲ نظامی پیشین آمریکا را که در نبرد به همراه نیروهای اوکراین با ارتش روسیه ناپدید شده بودند، به همراه ۱۰ زندانی دیگر شامل پنج شهروند انگلستان آزاد کردند.

سفارتخانه عربستان اعلام کرد که به آزادی ۱۰ زندانی شهروند مغرب، ایالات متحده، بریتانیا، سوئد و کرواسی کمک کرده است.

رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در جریان یک سخنرانی ویدئویی ضمن اعلام بسیج بخشی از نیروهای روسیه گفت: هدف غرب تضعیف، تفرقه افکنی و در نهایت نابودی کشور ما است. آنها به طور مستقیم می‌گویند که در ۱۹۹۱  قادر به از هم پاشیدن شوروی بودند و حالا زمان فروپاشی روسیه فرا رسیده است.

پوتین با امضای حکم بسیج بخشی از نیروهای روسیه تصریح کرد که  اقدامات در این زمینه از امروز ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) در روسیه آغاز خواهد شد.

وی گفت فقط شهروندانی در چارچوب این طرح قرار می‌گیرند که در درجه اول، تجربه داشته باشند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید