تهران
کد خبر:64447
پ

مراکز سرویس‌های ویژه آمریکا در کی‌یف و ورشو شناسایی شده‌اند

رئیس جمهور بلاروس جمعه اظهار کرد، سرویس‌های اطلاعاتی کشورش و روسیه از یک سری مراکز سرویس‌های ویژه آمریکا در کی‌یف و ورشو که با مینسک متخاصم هستند، پرده برداری کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در گذشته کشورهای همسایه کشورش شامل لهستان، اوکراین و لیتوانی را متهم […]


رئیس جمهور بلاروس جمعه اظهار کرد، سرویس‌های اطلاعاتی کشورش و روسیه از یک سری مراکز سرویس‌های ویژه آمریکا در کی‌یف و ورشو که با مینسک متخاصم هستند، پرده برداری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در گذشته کشورهای همسایه کشورش شامل لهستان، اوکراین و لیتوانی را متهم به طرح‌ریزی ناآرامی‌های بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه اوت بلاروس کرده بود.

رئیس جمهور بلاروس در اظهاراتی تصریح کرد: در آنجا حتی یک لهستانی نیز نیست. همه آنها (در این مراکز) آمریکایی هستند – افرادی باهوش، با استعداد و توانمند.

او ادامه داد، حتی با وجود اینکه معتقد است آمریکا “دارد کل دنیا را بی ثبات می‌کند” قادر نیست به بلاروس آسیب بزند.

با گذشت سه ماه از راه افتادن اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه اوت در بلاروس همچنان این اعتراضات ادامه دارند و تظاهرات بیشتری در یکشنبه‌ها برگزار می‌شود.

مقامهای بلاروسی مکررا تاکید کرده‌اند که این اعتراضات جاری در این کشور از خارج هماهنگ می‌شوند.

لوکاشنکو غرب را متهم به مداخله مستقیم در وضعیت در این جمهوری کرده و متذکر شده که این ناآرامی‌ها توسط آمریکا هدایت می‌شوند و اروپا نیز از آن تبعیت می‌کند. لوکاشنکو نام لهستان، جمهوری چک، لیتوانی و اوکراین را به عنوان کشورهایی که اعتراضات را در بلاروس هماهنگ می‌کنند، برده است.

منبع:خبرگزاری ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری