تهران
کد خبر:68418
پ

لبنان برای مقابله با کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرد

به گزارش دوشنبه شب (۹۹٫۱۰٫۲۲) رسانه های خبری، بر اساس تصمیم این شورا، میزان تردد مسافران در فرودگاه به ۲۰ درصد کاهش می یابد و منع تردد در خیابان ها و جاده ها نیز از پنج صبح پنجشنه چهاردهم ماه جاری میلادی (۲۵دی) تا پنج صبح دوشنبه ۲۵ ماه میلادی (۶بهمن) اعمال خواهد شد. این […]


به گزارش دوشنبه شب (۹۹٫۱۰٫۲۲) رسانه های خبری، بر اساس تصمیم این شورا، میزان تردد مسافران در فرودگاه به ۲۰ درصد کاهش می یابد و منع تردد در خیابان ها و جاده ها نیز از پنج صبح پنجشنه چهاردهم ماه جاری میلادی (۲۵دی) تا پنج صبح دوشنبه ۲۵ ماه میلادی (۶بهمن) اعمال خواهد شد.

این تصمیم روز دوشنبه (۹۹٫۱۰٫۲۲) به درخواست کمیته وزارتی و موافقت شورای عالی دفاع و اعمال برخی اصلاحات مورد نظر رییس جمهوری و نخست وزیر اتخاذ گردید و مسافران ورودی از بغداد، استانبول، آدانا، قاهره و آدیس آبابا ملزم به اقامت ۷ روزه در یکی از هتل ها با هزینه خود برای تست PCR و نیز انجام تست دوم در ششمین روز ورودشان هستند.

همچنین تردد مسافران ورودی از طریق گذرگاه های مرز زمینی و دریایی به استثنای مسافران ترانزیت و دارای بلیت عبور، ممنوع می باشد.

لبنان به عنوان یکی از کشورهای کوچک حوزه مدیترانه، در کشاکش با ویروس مرگبار کرونا برای چند نوبت تدابیر سختگیرانه را در سطح شهرها به اجرا گذاشته است.

خسارات و صدمات انسانی و مالی کرونا در لبنان در حالی این کشور را در وضعیت دشوار قرار داد که چرخه ناقص تحولات سیاسی در این کشور باعث شد بیروت برای ماه های طولانی از وجود یک دولت مستقر و مسئولیت پذیر محروم بماند و به دلیل دخالت و کارشکنی های خارجی و منطقه ای بخصوص سعودی ها و آمریکایی ها ، مشکل تشکیل کابینه همچنان باقی بماند.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ اذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید