تهران
کد خبر:85118
پ

قیمت نفت بیش از یک دلار افزایش یافت

 به نقل از خبرگزاری رویترز از سنگاپور، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز جمعه (۱۲ آذرماه)، ۶۹ دلار و ۸۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۶۶ دلار و ۲۶ سنت بود. قیمت نفت خام، پس از اینکه عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام خود برای تحویل به مشتریان آسیایی و آمریکایی را افزایش داد، […]

 به نقل از خبرگزاری رویترز از سنگاپور، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز جمعه (۱۲ آذرماه)، ۶۹ دلار و ۸۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۶۶ دلار و ۲۶ سنت بود.

قیمت نفت خام، پس از اینکه عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام خود برای تحویل به مشتریان آسیایی و آمریکایی را افزایش داد، بیش از یک دلار برای هر بشکه بالا رفت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) روز پنجشنبه (۱۱ آذرماه) توافق کردند به سیاست کنونی خود مبنی بر افزایش ماهانه تولید نفت پایبند باشند.

مؤسسه مشاوره جی‌بی‌سی انرژی در یادداشتی اعلام کرد: در حالی که اوپک‌پلاس بر این باور است که این تصمیم تنها بر اساس بنیان‌های بازار بوده، اما با توجه به دیدار هفته جاری یک هیئت آمریکایی از عربستان، نادیده گرفتن نقش ایالات متحده در تصمیم این ائتلاف دشوار است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید