تهران
کد خبر:56942
پ

قیمت جهانی نفت ۹۹/۰۴/۱۴

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۳۴سنت معادل ۰.۷۹درصد کاهش به ۴۲دلار و ۸۰سنت رسید. در حالی که افزایش موارد ابتلا به کرونا این نگرانی را تقویت کرده است که رشد تقاضا برای انرژی ممکن است متوقف شود، قیمت نفت روز جمعه به زیر ۴۳ دلار رسید هرچند به‌دلیل کاهش […]

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۳۴سنت معادل ۰.۷۹درصد کاهش به ۴۲دلار و ۸۰سنت رسید.
قیمت جهانی نفت امروز 99/04/14| برنت 42دلار و 80سنت- اخبار اقتصادی ...

در حالی که افزایش موارد ابتلا به کرونا این نگرانی را تقویت کرده است که رشد تقاضا برای انرژی ممکن است متوقف شود، قیمت نفت روز جمعه به زیر ۴۳ دلار رسید هرچند به‌دلیل کاهش عرضه و نشانه‌هایی از ترمیم اقتصادی رشد هفتگی را به ثبت رساند.
روز پنجشنبه تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا به بیش از ۵۵ هزار نفر رسید. افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا بدان معناست که تعداد فرصت‌های شغلی ایجادشده در آمریکا که در ماه ژوئن جهش داشت ممکن است مجدداً با کاهش مواجه شود.
لوئیس دیکسون تحلیلگر مؤسسه ریستاد انرژی در این باره گفت: «اگر این روند ادامه یابد، تقاضا برای نفت در منطقه در معرض ریسک قرار می‌گیرد.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۳۴ سنت معادل ۰,۷۹ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت نفت در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۸۱ درصد کاهش به ۴۰ دلار و ۳۲ سنت رسید. به دلیل تعطیلات روز استقلال، حجم معاملات در بازار آمریکا پایین بود.
استفن برنوک تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «این ریسک وجود دارد که رشد اخیر تعداد موارد ابتلای جدید به کرونا ترمیم شکننده اقتصاد آمریکا را خنثی کند.»
قیمت هر دو شاخص نفتی روز پنجشنبه تحت تاثیر آمارهای قوی از بازار کار آمریکا و افت ذخایر نفت خام این کشور شاهد رشد بیش از ۲ درصدی بود. نفت برنت در این هفته شاهد رشد ۴ درصدی بود.
پدیدار شدن نشانه هایی از ترمیم اقتصادی و افت عرضه نفت پس از کاهش تاریخی تولید توسط کشورهای گروه اوپک پلاس به نفت برنت کمک کرده تا نسبت به رقم زیر ۱۶ دلار ثبت شده در ماه آوریل بیش از دو برابر شود.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید