تهران
کد خبر:66586
پ

قیمت جهانی نفت از ۵۲ دلار گذشت

  قیمت جهانی نفت در ادامه معاملات امروز افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۲ دلار و ۱۲ سنت معامله شد. در حالی که بحث‌های قانون گذاران آمریکایی بر سر بسته محرک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری جدی‌تر شده است، قیمت نفت در ادامه معاملات امروز افزایش داشت.   قیمت جهانی […]

قیمت جهانی نفت از ۵۲ دلار گذشت

قیمت جهانی نفت در ادامه معاملات امروز افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۲ دلار و ۱۲ سنت معامله شد. در حالی که بحث‌های قانون گذاران آمریکایی بر سر بسته محرک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری جدی‌تر شده است، قیمت نفت در ادامه معاملات امروز افزایش داشت.

 

قیمت جهانی نفت در ادامه معاملات امروز افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۲ دلار و ۱۲ سنت معامله شد.

به گزارش رویترز، در حالی که بحث های قانون گذاران آمریکایی بر سر بسته محرک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری جدی تر شده است، قیمت نفت در ادامه معاملات امروز افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۲ سنت افزایش به ۵۲ دلار و ۱۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم برای تحویل در ماه ژانویه با ۶۴ سنت افزایش به ۴۹ دلار رسید.

بر اساس آمارها تاکنون بیش از ۷۳,۶۵ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد قربانیان این بیماری نیز به یک میلیون و ۶۵۵ هزار نفر رسیده است.

افزایش موارد جدید ابتلا سبب وضع محدودیت های جدید شده و این مسئله بر تقاضای انرژی و احساس حاکم بر بازار تاثیرگذار بوده است.

به دنبال خوش بینی نسبت به پیشرفت در مذاکرات بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد رشد بوده است. همچنین ارزش دلار به پایین ترین رقم ۲ سال و نیم گذشته رسید و تقاضای نفت پالایشگاه های آسیایی بالا رفت.

تحلیلگران معتقدند با توجه به قریب الوقوع بودن توافق بر سر بسته مالی جدید آمریکا که می تواند به رشد تقاضای انرژی کمک کند تقاضا برای ریسک پذیری همچنان رو به افزایش است. ادامه واکسیناسیون کرونا نیز به افزایش قابل توجه قیمت نفت در بازارها کمک کرده است.

پس از توصیه یک گروه از متخصصان مستقل در مورد تایید واکسن کرونای ساخت شرکت مادرنا، انتظار می رود سازمان غذا و داروی امریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن ساخت این شرکت را صادر کند.

منبع
ایران آنلاین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید