تهران
کد خبر:101661
پ

فروش اوراق سپرده نفتی به مشتریان خارجی به زودی

وزیر اقتصاد گفت: به زودی امکان فروش اوراق سپرده نفتی به مشتریان خارجی هم صورت خواهد گرفت. نفتی ها /احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در حاشیه آئین رونمایی از گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی در جمع خبرنگاران گفت: پس از ماه‌ها تلاش دو وزارتخانه و بورس انرژی همزمان […]وزیر اقتصاد گفت: به زودی امکان فروش اوراق سپرده نفتی به مشتریان خارجی هم صورت خواهد گرفت.

نفتی ها /احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در حاشیه آئین رونمایی از گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی در جمع خبرنگاران گفت: پس از ماه‌ها تلاش دو وزارتخانه و بورس انرژی همزمان با افزایش صادرات نفت خام در عرصه بین‌المللی شاهد باز شدن مسیر جدید برای حضور فعالان بازار داخلی در فروش نفت هستیم و امیدواریم با تلاش وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و همکارانشان در کوتاه‌ترین زمان سقف ۳۶ میلیون بشکه نفت و ۳۶ میلیون بشکه میعانات در بورس انرژی پر شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اتفاق‌ها در این نوع گواهی موضوع تحویل فیزیکی نفت خام است، از این رو این بار اوراق کاغذی در کار نیست و کار کرد واقعی در فروش شفاف نفت اتفاق می‌افتد.

خاندوزی توضیح داد: با توجه به این که تسویه‌های ریالی در این گواهی انجام می‌شود، این اوراق می‌تواند در آینده شاهد در افزایش ارزش پولی ملی کمک کند، متقاضایان داخلی و حتی کشورهای همسایه هم می‌توانند برای خرید این اوراق حضور یابند./مهر

*
پرتال رسمی خبررسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید