تهران
کد خبر:97617
پ

فرستاده سازمان ملل برای اولین بار به میانمار رفت

نماینده سازمان ملل در میانمار، اولین سفر خود به این کشور را یک روز پس از آن که آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار به اتهام فساد به شش سال حبس محکوم شد، آغاز کرد. به گزارش گروه بین‌الملل، به نقل از فرانس ۲۴، نولین هایزر، فرستاده جدید سازمان ملل به میانمار، اولین سفر خود […]

نماینده سازمان ملل در میانمار، اولین سفر خود به این کشور را یک روز پس از آن که آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار به اتهام فساد به شش سال حبس محکوم شد، آغاز کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل، به نقل از فرانس ۲۴، نولین هایزر، فرستاده جدید سازمان ملل به میانمار، اولین سفر خود به این کشور را سه شنبه (۲۵ مرداد)، یک روز پس از محکومیت آنگ سان سوچی، رهبر سابق غیرنظامیان به اتهام فساد مالی آغاز کرد.

در بیانیه‌ای که اواخر روز دوشنبه (۲۴ مرداد) از سوی سازمان ملل منتشر شد، هایزر در این سفر بر رسیدگی به وضعیت رو به وخامت میانمار، نگرانی‌های فعلی در این کشور و سایر موضوعاتی که اولویت ماموریت او هستند، تمرکز خواهد کرد.

در این بیانیه به مقام‌هایی از شورای نظامی که او با آن‌ها ملاقات خواهد کرد، یا اینکه آیا با سوچی که توسط ارتش برکنار شده بود، ملاقاتی خواهد داشت یا خیر، اشاره‌ای نشده است.

دادگاه حکومت نظامی، اخیرا سوچی را به ۶ سال زندان دیگر محکوم کرد که با این حکم مجموع مدت زمانی که او در زندان سپری می‌کند به ۱۷ سال می‌رسد.

یک منبع دیپلماتیک بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت که هایزر این دیدارها را در نایپیداو، پایتخت میانمار برگزار خواهد کرد.

تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران میانمار به رهبری سازمان ملل و انجمن کشورهای جنوب شرقی آسیا پیشرفت چندانی نداشته و ژنرال‌های میانماری همچنان مخالف تعامل با مخالفان هستند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید