تهران
کد خبر:93379
پ

شمار قربانیان تیراندازی در مدرسه ابتدایی امریکا به ۱۹ تن افژایش یافت

به گزارش گروه بین‌الملل، استرادا تصریح کرد: در این حادثه فرد تیرانداز نیز کشته شده‌ است. شبکه “سی بی اس” پیش از این گزارش داده بود که « گرگ ابوت» فرماندار تگزاس روز سه‌شنبه (۳ خرداد) (به وقت محلی) گفت که در این تیراندازی دست‌کم ۱۴ دانش آموز و یک معلم کشته شدند.  ابوت ادامه […]

به گزارش گروه بین‌الملل، استرادا تصریح کرد: در این حادثه فرد تیرانداز نیز کشته شده‌ است.

شبکه “سی بی اس” پیش از این گزارش داده بود که « گرگ ابوت» فرماندار تگزاس روز سه‌شنبه (۳ خرداد) (به وقت محلی) گفت که در این تیراندازی دست‌کم ۱۴ دانش آموز و یک معلم کشته شدند. 

ابوت ادامه داد، فرد تیرانداز یک نوجوان ۱۸ ساله به نام سالوادور راموس بوده است. وی پس از خروج از خودروی خود با یک اسلحه کمری و اسلحه اتوماتیک وارد این مدرسه شده و به سمت دانش آموزان شلیک کرده است.

هنوز از انگیزه تیر اندازی در مدرسه “راب” گزارشی منتشر نشده است اما مقامات محلی اعلام کردند که به دلیل این تیراندازی، تمام مدارس در منطقه تعطیل شدند.

به گزارش خبرگزاری، با گذشت یکسال از ریاست جمهوری بایدن و مخمصه‌های متعدد داخلی و بین‌المللی که گریبانگیر دولت او است، خشونت‌های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در آمریکا رو به افزایش بوده و از کنترل دولت و پلیس آمریکا خارج شده است. 

کارشناسان مسائل داخلی آمریکا معتقدند آنچه از منظر امنیتی، آمریکا را تهدید می‌کند، تروریست بین‌الملل و یا تهدیدهای خارجی نیست بلکه رفتارهای خشونت آمیز سفید پوستان از جمله پلیس سفید پوست آمریکا است که تهدید بالقوه علیه شهروندان این کشور به شمار می‌رود. 

بر اساس گزارش گروه بایگانی خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. 

این گروه غیردولتی گزارش داد که در سال ۲۰۲۱، ۲۰ هزار و ۷۲۶ مورد مرگ ناشی از سلاح گرم بدون احتساب خودکشی با اسلحه، در آمریکا ثبت شده است. 

این گروه گزارش داد که موارد خشونت مسلحانه در آمریکا در سال ۲۰۲۱ شامل ۶۹۳ مورد تیراندازی دسته جمعی است که ۷۰۲ کشته و بیش از ۲۸۰۰ زخمی بر جای گذاشته است. 

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست. 

شمار دقیق سلاح‌هایی که در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند. 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید