تهران
کد خبر:103372
پ

سود سه ماهه آرامکو یک سوم آب رفت

سود خالص شرکت نفتی آرامکوی سعودی در سه ماهه دوم در پی کاهش قیمت نفت و حاشیه سود ضعیف‌تر بخش پالایش و شیمیایی، ۳۸ درصد سقوط کرد و به ۳۰ میلیارد دلار رسید. نفتی ها /آرامکوی سعودی در یک اظهارنامه بورسی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن، […]سود خالص شرکت نفتی آرامکوی سعودی در سه ماهه دوم در پی کاهش قیمت نفت و حاشیه سود ضعیف‌تر بخش پالایش و شیمیایی، ۳۸ درصد سقوط کرد و به ۳۰ میلیارد دلار رسید.

نفتی ها /آرامکوی سعودی در یک اظهارنامه بورسی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن، به ۱۱۲.۸۱ میلیارد ریال (۳۰.۰۷ میلیارد دلار) کاهش پیدا کرد اما بالاتر از رقم ۲۹.۸ میلیارد دلار بود که ۱۵ تحلیلگر در نظرسنجی آرامکو، تخمین زده بودند.

این غول نفتی اعلام کرد با وجود کاهش سود سه ماهه، پرداخت سود به سهامدارانش را بیش از نیمی، افزایش می‌دهد. مجموع پرداخت به سهامداران آرامکو ۲۹.۴ میلیارد دلار خواهد بود که شامل بخش مرتبط با عملکرد است و در مقایسه با ۱۸.۸ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته، افزایش نشان می‌دهد. درآمد عملیاتی آرامکو در سه ماهه دوم، به ۲۱۳ میلیارد ریال (۵۷ میلیون دلار) در مقایسه با ۳۲۴ میلیارد ریال در مدت مشابه سال گذشته، کاهش پیدا کرد.

آرامکو با افزایش پرداخت سود نقدی به سهامدارانش، سایر تولیدکنندگان نفت بین‌المللی را دنبال کرده که با وجود کاهش سود، پرداخت نقدی به سهامداران خود را افزایش داده‌اند. غول‌های نفتی در پی افت قیمت نفت از رکورد بالای سال گذشته، شاهد کاهش سود بوده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، امین ناصر، مدیرعامل آرامکو روز جاری اعلام کرد عرضه نفت این شرکت به مشتریانش با وجود کاهش داوطلبانه تولید نفت عربستان سعودی، کافی مانده است. وی در ادامه افزود: آرامکو با وجود چالش‌های اقتصادی، سیگنا/ایسنا

*
پرتال رسمی خبررسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید