تهران
کد خبر:61424
پ

سندرز: هزینه نظامی آمریکا بیش از مجموع هزینه‌های نظامی ۱۱ کشور بعدی است

سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر به هزینه‌های نظامی سرسام آور آمریکا و ادعای دولت این کشور درباره عدم توانایی تامین بیمه درمانی برای تمام مردم آمریکا پرداخت. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر به هزینه‌های نظامی‌گری آمریکا پرداخت. وی در این پیام […]

سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر به هزینه‌های نظامی سرسام آور آمریکا و ادعای دولت این کشور درباره عدم توانایی تامین بیمه درمانی برای تمام مردم آمریکا پرداخت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر به هزینه‌های نظامی‌گری آمریکا پرداخت.

وی در این پیام نوشت: «جنگ‌های بی‌پایان ۶٫۴ تریلیون دلار برای آمریکا هزینه داشته است.معافیت‌های مالیاتی ۱ درصد از شرکت‌ها نیز ۱ تریلیون دلار هزینه داشته است.»

سندرز در ادامه نوشت: «ما در حال حاضر سالانه ۷۴۰ میلیارد دلار صرف ارتش می‌کنیم که بیش از مجموع ۱۱ کشور بعد از آمریکا است. لطفا به من نگویید که ما توانایی بیمه درمانی برای همه آمریکایی‌ها را نداریم.»

این سناتور ایالت ورمونت در پیامی دیگر در توئیتر با اشاره به ثروت هنگفتی که آمریکا دارد نوشت: «ما نباید فقط ترامپ را شکست دهیم. آمریکا ثروتمندترین کشور در تاریخ جهان است. ما می‌توانیم و باید این موضوع را تضمین کنیم که تمام مردم ما از استانداردهای مناسب برای زندگی بهره‌مند شوند.»

وی تاکید کرد: «دموکراسی ما، اقتصاد ما و کره زمین ما نمی‌تواند چهار سال دیگر ترامپ و سنای جمهوری خواه را تحمل کند.»

سندرز یکی از منتقدان جدی نحوه مدیریت مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط دولت دونالد ترامپ است.

دانشگاه «جانز هاپکینز» دیروز(شنبه) (۹۹٫۶٫۲۲) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دستکم ۹۰۷ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۹۲ هزار و ۹۶۸ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۳۵ هزار و ۲۸۶ مورد جدید به ویروس کرونا آلوده شده‌اند تا مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۲۲۷ نفر افزایش یافت.
منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید