تهران
کد خبر:94928
پ

سفر نخست‌وزیر عراق به عربستان صعودی

به گزارش از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در فرودگاه جده از «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق و هیأت همراه استقبال کرد. بر اساس این گزارش، ولیعهد سعودی خود شخصا از نخست وزیر عراق و هیأت همراه در فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز شهر جده استقبال کرده است. این گزارش […]

به گزارش از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در فرودگاه جده از «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق و هیأت همراه استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، ولیعهد سعودی خود شخصا از نخست وزیر عراق و هیأت همراه در فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز شهر جده استقبال کرده است.

این گزارش می‌افزاید، محمد بن سلمان و مصطفی الکاظمی باهم دیداری نیز داشتند که اخباری از آن تا کنون منتشر نشده است.

پیش تر شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی اعلام کرده بود که مصطفی الکاظمی به زودی عازم عربستان و ایران خواهد شد و در تهران و ریاض در خصوص مسائل منطقه رایزنی خواهد کرد.

به گفته المیادین، این سفر در راستای رایزنی درباره مذاکرات بین ریاض و تهران صورت می‌گیرد. همچنین قرار است که وی در سفر به این دو کشور چندین پرونده مهم را به بحث و بررسی بگذارد.

مذاکرات ایران و عربستان از چند ماه پیش در عراق آغاز شد و بر اساس اظهارات قبلی مقام‌های دو کشور، دو طرف تاکنون ۵ دور مذاکره انجام داده‌اند.

«فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سوم خردادماه با ایراد سخنانی در نشست مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرده بود که پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران حاصل شده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید