تهران
کد خبر:86912
پ

رئیس‌جمهوری قزاقستان از حضور “جنگجویانی از خاورمیانه” در کشورش صحبت کرد

رئیس‌جمهوری قزاقستان روز دوشنبه (۲۰ دی) گفت، شبه نظامیان خارجی از کشورهای دیگر از آسیای میانه و خاورمیانه و افغانستان به کشورش رفته‌اند تا در اغتشاشات اخیر که او آن را “حمله تروریستی” خواند، مشارکت کنند. به گزارش خبرگزاری، به نقل از الحره، قاسم جومارت توکایف، رئیس‌جمهوری قزاقستان بعد از مذاکراتش با شارل میشل، رئیس […]

رئیس‌جمهوری قزاقستان روز دوشنبه (۲۰ دی) گفت، شبه نظامیان خارجی از کشورهای دیگر از آسیای میانه و خاورمیانه و افغانستان به کشورش رفته‌اند تا در اغتشاشات اخیر که او آن را “حمله تروریستی” خواند، مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری، به نقل از الحره، قاسم جومارت توکایف، رئیس‌جمهوری قزاقستان بعد از مذاکراتش با شارل میشل، رئیس شورای اروپا گفت، بدون شک این حمله تروریستی اقدام برنامه‌ریزی شده‌ای‌ است که به خوبی علیه قزاقستان چیده شد، حمله‌ای با مشارکت جنگجویانی از کشورهای آسیای میانه از جمله افغانستان. همچنین شبه نظامیانی از خاورمیانه در آن شرکت داشتند.

او توضیح داد: حدود ۱۳۰۰ موسسه خسارت دیدند، ۱۰۰ موسسه بین بانک‌ها و مراکز تجاری هدف قرار گرفتند.

وی افزود: حدود ۵۰۰ خودروی پلیس آتش گرفت، خسارات اقتصادی کشور ممکن است به دو یا سه میلیارد دلار برسد.

توکایف اشاره کرد: قربانیان در صفوف نیروهای امنیتی و غیرنظامی هستند.

توکایف همچنین امروز در دیدار مجازی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفته بود، اقدامات خرابکارانه و اغتشاشات اخیر تلاشی کودتاگرانه از سوی شبه نظامیان مسلح بود. او گفت، نیروهایش هرگز به سمت تظاهرکنندگان مسالمت جو تیراندازی نخواهند کرد.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید