تهران
کد خبر:75987
پ

دیدار بلینکن با وزیر خارجه کره جنوبی؛ تاکید بر خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره

به گزارش خبرگزاری، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ۲۳خرداد۱۴۰۰با «چونگ اوی-یونگ» همتای کره جنوبی خود در حاشیه اجلاس گروه هفت در انگلیس دیدار کرد. طبق بیانیه منتشرشده از سوی وزارت خارجه آمریکا،‌ بلینکن و چونگ تاکید کردند که اتحاد واشنگتن و سئول «نقطه محوری صلح، امنیت و رفاه در شمال شرقی آسیا، منطقه […]


به گزارش خبرگزاری، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ۲۳خرداد۱۴۰۰با «چونگ اوی-یونگ» همتای کره جنوبی خود در حاشیه اجلاس گروه هفت در انگلیس دیدار کرد.

طبق بیانیه منتشرشده از سوی وزارت خارجه آمریکا،‌ بلینکن و چونگ تاکید کردند که اتحاد واشنگتن و سئول «نقطه محوری صلح، امنیت و رفاه در شمال شرقی آسیا، منطقه هند-اقیانوس آرام و فراتر از آن» است.

بر این اساس، آن دو همچنین اهمیت همکاری آمریکا و کره جنوبی برای ارتقای «ارزش‌های مشترک و حل کردن چالش‌های امروز و آینده» و اهمیت همکاری‌های چندجانبه برای رفع مسائلی که برای ثبات منطقه حیاتی است، را مورد توجه قرار دادند.

وزارت خارجه آمریکا نوشت: «بلینکن و چونگ بر تعهد خود را برای همکاری نزدیک بین ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن درخصوص طیف گسترده‌تری از مسائل، شامل همکاری برای خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره، مورد تاکید کردند».

پیش از این، «لی این یانگ» وزیر اتحاد کره جنوبی درباره رزمایش آتی ارتش این کشور با آمریکا گفته بود، برگزاری این رزمایش در این برهه نباید به تشدید تنش با کره شمالی منجر شود.

اواخر اردیبهشت ماه، رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با همتای کره جنوبی خود برای دیدار با «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی شرط تعیین کرد و گفت که مشتاق است که پیونگ یانگ هم‌زمان با حرکت به سمت خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، گام‌هایی عمل‌گرایانه در راستای کاهش تنش بردارد.

مقام‌های پیونگ یانگ اما بارها گفته‌اند تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری