تهران
کد خبر:62544
پ

دلتا ، تولید نفت خام در جنوب آمریکا را متوقف کرد

ورود طوفان دلتا به ایالت های جنوبی، ۹۱ درصد از تولید نفت خام خلیج آمریکا متوقف کرده است. به گزارش ایرنا از رویترز، سازمان ایمنی و اجرای محیط زیست ایالات متحده (BSEE) بامداد دوشنبه اعلام کرد: ۹۱ درصد از تولید نفت خام آمریکا در سواحل خلیج  مکزیک به دلیل طوفان دلتا که از روز جمعه […]

دلتا ، تولید نفت خام در  جنوب آمریکا را متوقف کرد

ورود طوفان دلتا به ایالت های جنوبی، ۹۱ درصد از تولید نفت خام خلیج آمریکا متوقف کرده است.

به گزارش ایرنا از رویترز، سازمان ایمنی و اجرای محیط زیست ایالات متحده (BSEE) بامداد دوشنبه اعلام کرد: ۹۱ درصد از تولید نفت خام آمریکا در سواحل خلیج  مکزیک به دلیل طوفان دلتا که از روز جمعه وارد ایالت های جنوبی گردیده، متوقف شده است.

همچنین با ورود طوفان به می سی سی پی و لوئیزیانا، ۶۲.۲ درصد از اکتشاف گاز طبیعی متوقف شده است.

در مجموع به علت طوفان شدید دلتا در روز یکشنبه تولید ۸.۸ میلیون بشکه نفت خام و ۸.۳ میلوین متر مکعب تولید گاز طبیعی در سواحل خلیج آمریکا متوقف شد.

همزمان با گسترش دامنه بادهای مخرب طوفان دلتا به خارج از مرکز آن، ایالت‌های ساحل جنوب آمریکا روز شنبه شاهد قطع برق صدها هزار خانه و توقف یا اختلال در عملکرد چندین پالایشگاه و بندر نفتی بودند.

برق ۷۰۰ هزار خانه و بنگاه اقتصادی روز شنبه در سه ایالت ساحل خلیج مکزیک در نتیجه رسیدن طوفان دلتا به این مناطق قطع شد. سرعت این طوفان در این مناطق به بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسید و باعث تخریب سقف خانه‌ها و قطع برق آن‌ها شد.

بنادر صادرات نفت و پتروشیمی در نوار ساحلی دو ایالت تگزاس و لوئیزیانا که از پیش از آغاز طوفان به روی کشتی‌های تجاری بسته بودند، روز شنبه نیز همچنان تعطیل ماندند.

منبع
ايرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید