تهران
کد خبر:65355
پ

در گفتگو با ظریف بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم

به گزارش خبرگزاری ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توئیتری از تاکید خود بر برجام در گفتگو با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران خبر داد. «جوزف بورل» در صفحه توئیتر خود نوشت: با محمدجواد ظریف درباره گسترش روابطِ اتحادیه اروپا و ایران صحبت و بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم. وی افزود: به […]


به گزارش خبرگزاری ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توئیتری از تاکید خود بر برجام در گفتگو با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران خبر داد.

«جوزف بورل» در صفحه توئیتر خود نوشت: با محمدجواد ظریف درباره گسترش روابطِ اتحادیه اروپا و ایران صحبت و بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم.

وی افزود: به تلاش‌های خود به عنوان هماهنگ کننده برای اجرای کامل برجام توسط تمام طرف‌ها ادامه می‌دهم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این روز سه شنبه (۹۹٫۹٫۱۱) در سخنانی اعلام کرد: ترور دانشمند هسته‌ای ایرانی اقدامی مجرمانه بود. وی مدعی شد که این حادثه به مهار پتانسیل هسته‌ای ایران کمک نمی‌کند.

بورل گفت: ما در مورد قتل و جنایت صحبت می‌کنیم؛ ما باید کارها را مطابق اسم‌شان نام‌گذاری کنیم. از این طریق نمی‌توانید مشکلات را حل کنید. با کُشتنِ کارشناسان هسته‌ای، شما نمی‌توانید ایران را مجبور کنید که توانایی‌های هسته‌ای خود را متوقف کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در ادامه بدون اشاره به تداوم اقدامات خصمانه آمریکا علیه تهران و انفعال اروپا در این مسیر اضافه کرد: ما تلاش کردیم که توافق هسته‌ای را علیرغم خروج آمریکا حفظ کنیم. کشورهای اتحادیه اروپا در این خصوص وحدت نشان داده اند! این توافقنامه همچنان پابرجاست و ما هنوز امیدواریم که ایرانیان و آمریکایی‌ها توافق کنند که به میز مذاکره برگردند.

وی در ادامه افزود: این توافق برای امنیت ما اروپایی‌ها خیلی مهم است؛ برای همین تلاش خواهیم کرد آن را زنده نگه داریم. امیدواریم بتوانیم مانع تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای بشویم و ثبات و امنیت را به کل منطقه بیاوریم.
منبع: خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید