تهران
کد خبر:63798
پ

داعش مسئولیت حمله تروریستی به وین را بر عهده گرفت

به گزارش خبرنگار به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی داعش از طریق پیامی در تلگرام مسئولیت حمله تروریستی وین که باعث کشته شدن حداقل چهار نفر شد را بر پذیرفت. پیام گروه تروریستی داعش به همراه تصویری از یک مرد به نام “ابودغنا البلانی” است که می گوید وی در روز دوشنبه (۹۹٫۸٫۱۲) قبل […]


به گزارش خبرنگار به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی داعش از طریق پیامی در تلگرام مسئولیت حمله تروریستی وین که باعث کشته شدن حداقل چهار نفر شد را بر پذیرفت.

پیام گروه تروریستی داعش به همراه تصویری از یک مرد به نام “ابودغنا البلانی” است که می گوید وی در روز دوشنبه (۹۹٫۸٫۱۲) قبل از اینکه توسط پلیس اتریش خود کشته شود با اسلحه و مسلسل به جمعیت در مرکز وین حمله کرده است.

در پی این حمله افراد مسلح به ۶ منطقه در وین «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش به تروریست ها اعلان جنگ داد.

کورتس در سخنرانی در وین گفت: این یک مبارزه بین تمدن و بربریت است و ما با عزم راسخ در این راه خواهیم جنگید. به گفته وی عاملان این جنایت بخاطر نفرت از ارزشهای اساسی ، نفرت از شیوه زندگی و نفرت از دموکراسی اروپایی، مرتکب آن شده اند.

کورتس با بیان اینکه هدف این حمله در حقیقت همه اروپا است گفت: ما مرعوب تروریست ها نخواهیم شد. مسئولان در مورد حامیان احتمالی این افراد و همفکران آنها تحقیق می کنند و به زودی آنها را شناسایی به محاکمه می کشانند. همه ‘کسانی که با این جنایت ارتباط داشته باشند با تمام امکانات موجود مورد تعقیب و بازخواست قرار می گیرند.

عصر روز دوشنبه (۹۹٫۸٫۱۲) چند مهاجم مسلح به ۶ مکان مختلف در مرکز وین حمله کردند که بر اثر جراحات ناشی از آن تا کنون دو زن و دو مرد جان باخته اند. به گفته وزیر کشور اتریش ۱۵ نفر دیگر زخمی شده اند که تعدادی از آنها هنوز در معرض خطر مرگ قرار دارند.

همچنین یکی از مهاجمین توسط مأموران پلیس به ضرب گلوله کشته شده است. به گفته «کارل نهامر» وزیر کشور این فرد یکی از حامیان داعش بوده و سابقه کیفری در این زمینه داشته است. این جوان ۲۰ ساله در آوریل سال گذشته به دلیل تلاش برای سفر به سوریه به ۲۲ ماه زندان محکوم و در ابتدای ماه دسامبر، زودتر از موعد از زندان آزاد شده است.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید