تهران
کد خبر:70433
پ

توکیو و واشنگتن برای استقرار نیروهای آمریکا در ژاپن توافق کردند

به گزارش گروه بین الملل از خبرگزاری کیودو، دولت ژاپن اعلام کرد که توکیو و واشنگتن توافق کرده اند که هزینه های ژاپن برای میزبانی نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور را برای سال مالی ۲۰۲۱ پس از انقضا قرارداد ۵ ساله حفظ کنند. طبق این توافقنامه، ژاپن در آوریل (اردیبهشت) سال جاری ۲۰۱.۷ میلیارد […]


به گزارش گروه بین الملل از خبرگزاری کیودو، دولت ژاپن اعلام کرد که توکیو و واشنگتن توافق کرده اند که هزینه های ژاپن برای میزبانی نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور را برای سال مالی ۲۰۲۱ پس از انقضا قرارداد ۵ ساله حفظ کنند.

طبق این توافقنامه، ژاپن در آوریل (اردیبهشت) سال جاری ۲۰۱.۷ میلیارد ین (۱.۹۰ میلیارد دلار) برای حمایت از حضور حدود ۵۵ هزار پرسنل ارتش ایالات متحده در ژاپن کمک خواهد کرد.

انتظار می رود هر دو دولت جدیدترین توافقنامه را به زودی امضا کنند تا ژاپن بتواند تا پایان ماه مارس (فروردین) تصویب پارلمان را بدست آورد.

وزرای امور خارجه و دفاع ژاپن در بیانیه ای مشترک از این توافق استقبال کردند زیرا به اطمینان از فعالیتهای موثر نیروهای ایالات متحده برای دفاع از ژاپن و صلح و ثبات منطقه هندو-اقیانوسیه کمک می کند.

توافق جدید میان توکیو و واشنگتن بر سر هزینه نیروهای مستقر آمریکا در ژاپن در حالی انجام شد که پیش از این دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا توکیو را تحت فشار قرار داده بود تا بار مالی خود را به شدت افزایش دهد، اما این مذاکرات متوقف شد تا اینکه دولت بایدن بر سر کار امد.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید