تهران
کد خبر:59014
پ

تولید نفت روسیه افزایش یافت

تولید نفت روسیه در ژوییه در آستانه اجرای مرحله دوم توافق اوپک پلاس و تسهیل محدودیت عرضه، اندکی افزایش یافت.  آمار مقدماتی وزارت انرژی روسیه نشان داد که تولیدکنندگان این کشور در ماه میلادی گذشته ۳۹.۶۳ میلیون تن نفت و میعانات تولید کردند که معادل ۹.۳۷۱ میلیون بشکه در روز بوده و بالاتر از تولید […]

تولید نفت روسیه در ژوییه در آستانه اجرای مرحله دوم توافق اوپک پلاس و تسهیل محدودیت عرضه، اندکی افزایش یافت.

 آمار مقدماتی وزارت انرژی روسیه نشان داد که تولیدکنندگان این کشور در ماه میلادی گذشته ۳۹.۶۳ میلیون تن نفت و میعانات تولید کردند که معادل ۹.۳۷۱ میلیون بشکه در روز بوده و بالاتر از تولید ۹.۳۲۹ میلیون بشکه در روز در ژوئن است.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به اوپک پلاس معروف هستند، ماه گذشته توافق کردند کاهش تولیدشان را از ۹.۶ میلیون بشکه در روز که در فاصله مه تا ژوییه اجرا کردند، به ۷.۷ میلیون بشکه در روز از اوت تا پایان سال ۲۰۲۰ تسهیل کنند. اما افزایش تولید این گروه با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان و مبهم شدن وضعیت تقاضا برای نفت مصادف شده است.

روسیه که در دورهای قبلی توافق کاهش تولید نفت در عمل به تعهداتش کوتاهی می کرد، در ماه مه و ژوئن نرخ پایبندی تقریبا کاملی داشت. سهمیه تولید نفت این کشور بدون در نظر گرفتن میعانات ۸.۵ میلیون بشکه در روز تعیین شده است و اگر تولید نفت بدون میعانات در نظر گرفته شود، تولید این کشور در ژوییه ۸.۵۷۱ میلیون بشکه در روز بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تولیدکنندگان روسیه از اوت می توانند تولید نفت را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داده و به ۸.۹۹ میلیون بشکه در روز برسانند. همه این نفت به بازارهای بین المللی صادر نمی شود و بخشی از تولید اوت برای تامین تقاضای داخلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید