تهران
کد خبر:97372
پ

تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم‌ها با دیپلماسی انرژی ستودنی است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم از طریق دیپلماسی اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی با همسایگان قدردانی کرد و گفت: ملاک مجلس در رویارویی با مذاکرات هسته‌ای لغو کامل تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی مردم ایران است. مالک شریعتی‌نیاسر در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۳ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی […]

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم از طریق دیپلماسی اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی با همسایگان قدردانی کرد و گفت: ملاک مجلس در رویارویی با مذاکرات هسته‌ای لغو کامل تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی مردم ایران است.

مالک شریعتی‌نیاسر در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۳ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: در بحث مذاکرات و لغو تحریم‌ها باید بگویم نخست از تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم از طریق دیپلماسی اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی با همسایگان قدردانی می‌کنم، ثانیا تأکید می‌شود که ملاک مجلس در مواجهه با گزارش دولت و مذاکرات هسته‌ای، لغو کامل تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی برای مردم ایران است.

وی افزود: طبق ماده (۷) قانون اقدام راهبردی، دولت باید گزارش تحریم‌های لغوشده را به مجلس ارائه کند تا در کمیسیون‌های انرژی و امنیت ملی ارزیابی شود و مجلس تصمیم بگیرد این ارزیابی دقیق، جدی و منطبق با منافع اقتصادی مردم خواهد بود یا خیر.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید