تهران
کد خبر:95001
پ

تلاش بلژیک برای به رسمیت شناختن خودمختاری کردهای سوریه

هیاتی از بلژیک به ریاست فرستاده ویژه بلژیک در امور سوریه، به مناطق تحت اشغال شبه نظامیان “سوریه دموکراتیک” (قسد) در شمال شرق سوریه رفت. به گزارش گروه بین‌الملل، سایت اداره خودمختار وابسته به قسد اعلام کرد که هوبیر کورمان، فرستاده ویژه بلژیک در امور سوریه گفته است که کشورش تلاش بسیاری برای به رسمیت […]

هیاتی از بلژیک به ریاست فرستاده ویژه بلژیک در امور سوریه، به مناطق تحت اشغال شبه نظامیان “سوریه دموکراتیک” (قسد) در شمال شرق سوریه رفت.

به گزارش گروه بین‌الملل، سایت اداره خودمختار وابسته به قسد اعلام کرد که هوبیر کورمان، فرستاده ویژه بلژیک در امور سوریه گفته است که کشورش تلاش بسیاری برای به رسمیت شناختن (خودمختاری) و “طرح دموکراتیک آن” و حمایت امنیتی و اقتصادی از آن برای تحقق امنیت در سراسر سوریه و بالاخص در شمال و شرق سوریه خواهد کرد.

وی در دیدار با نظیره کوریه، رئیس مشترک شورای اجرایی اقلیم الجزیره به مساله حل و فصل سیاسی در سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت اشاره کرد تا درمورد هیات عالی مذاکرات و کمیته قانون اساسی بازنگری شود تا نماینده تمام مردم سوریه با تمامی طیف‌هایش به ویژه کردها باشد.

دو طرف همچنین در این دیدار به مساله تهدیدها و حمله‌های ترکیه و وضعیت اقتصادی و انسانی در مناطق تحت تصرف قسد و وضعیت اردوگاه‌ها و آوارگان پرداختند.

این نخستین بار نیست که بلژیک حمایت خود را از خودمختاری کردها در سوریه اعلام می‌کند. هیات‌های بلژیکی در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ نیز سفرهایی به سوریه داشتند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید