تهران
کد خبر:100215
پ

تعیین سقف قیمت ۶۰ دلاری برای نفت روسیه در دستور کار نشست امروز گروه ۷

آمریکا و متحدانش در حال مذاکره برای توافق درمورد تعیین ۶۰ دلار در هر بشکه به عنوان سقف قیمت برای نفت خام روسیه هستند. نفتی ها /به نقل از اویل پرایس، آمریکا و متحدانش امیدوارند بتوانند سطح قیمتی تعیین کنند که نفت خام روسیه بالاتر از آن معامله نشود. مقامات این کشورها در مورد یک […]آمریکا و متحدانش در حال مذاکره برای توافق درمورد تعیین ۶۰ دلار در هر بشکه به عنوان سقف قیمت برای نفت خام روسیه هستند.

نفتی ها /به نقل از اویل پرایس، آمریکا و متحدانش امیدوارند بتوانند سطح قیمتی تعیین کنند که نفت خام روسیه بالاتر از آن معامله نشود. مقامات این کشورها در مورد یک سقف قیمت ۶۰ دلاری برای هر بشکه نفت خام روسیه صحبت می‌کنند. گروه ۷ کشور صنعتی دنیا امروز چهارشنبه دیدار خواهند کرد تا درمورد این قیمت به توافق برسند.
گروه ۷ قصد دارد سقف قیمت نفت خام روسیه را از پنجم دسامبر اجرایی کند و تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت خام این کشور هم از همین تاریخ آغاز خواهد شد.
 این دو رویداد احتمالاً ۲.۵ میلیون بشکه در روز از صادرات نفت دریایی روسیه به اروپا را کم می‌کنند. روسیه در این هفته دوباره تهدید کرد هیچ نفتی به کشورهای حامی طرح قرار دادن سقف قیمت صادر نخواهد کرد. طبق گفته‌ الکساندر نوواک، معاون نخست‌وزیر روسیه، این کشور حتی می‌تواند تولید خود را در پاسخ به استراتژی سقف قیمت کاهش دهد.
 طرح تعیین سقف قیمت، خریداران گروه ۷ را از خرید نفت خام روسیه بالاتر از سطح تعیین‌شده بازمی‌دارد. این طرح درآمد نفتی روسیه را کاهش می‌دهد و درعین‌حال به مشتریان نفت این کشور اجازه خرید آن را می‌دهد.
 ۶۰ دلار در هر بشکه یعنی حدود ۳۰ دلار پایین‌تر از قیمت فعلی نفت خام برنت و این به‌معنای یک تخفیف خوب برای تمام خریداران نفت خام است./تسنیم

 

*
پرتال رسمی خبررسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید