تهران
کد خبر:99503
پ

تظاهرات ضد صهیونیستی در مکزیک در اعتراض به نقد حقوق بشر

به گزارش روز پنجشنبه (۳۱ شهریور) از خبرگزاری فرانس پرس، توماس زرون رئیس سابق سازمان تحقیقات جنایی مکزیک متهم به دستکاری در یکی از غمبارترین موارد نقض حقوق بشر در این کشور به فلسطین اشغالی پناهنده شده است  نماینده خانواده‌های دانشجویان ناپدیدشده به فرانس پرس گفت که اسرائیل از توماس زرون ناقض حقوق بشر حمایت […]

به گزارش روز پنجشنبه (۳۱ شهریور) از خبرگزاری فرانس پرس، توماس زرون رئیس سابق سازمان تحقیقات جنایی مکزیک متهم به دستکاری در یکی از غمبارترین موارد نقض حقوق بشر در این کشور به فلسطین اشغالی پناهنده شده است 

نماینده خانواده‌های دانشجویان ناپدیدشده به فرانس پرس گفت که اسرائیل از توماس زرون ناقض حقوق بشر حمایت می‌کند که بازداشت شدگان را شکنجه می‌کرده است.

برخی از حاضران در این تجمع، تصاویر دانشجویان ناپدیدشده را در دست داشتند و برخی دیگر روی دیوار سفارتخانه رژیم صهیونیستی رنگ می‌پاشیدند و شعار می‌نوشتند. 

دولت مکزیک بارها از رژیم صهیونیستی خواهان بازگردانده شدن و تحویل دادن زرون به اتهام‌های آدم ربایی، شکنجه مظنونان و دستکاری و تغییر دادن شواهد و مدارک شده است. 

در این حادثه که هنوز جزئیات آن کاملا روشن نشده است، ۴۳ دانشجوی رشته آموزگاری که قصد داشتند با اتوبوس از ایالت گوئرو در جنوب مکزیک برای شرکت در تظاهرات ضد صهیونیستی در برابر ساختمان سفارتخانه رژیم صهیونیستی در مکزیکوسیتی حضور یابند، ناپدید شده‌اند.

بازرسان می‌گویند که آنها پس از بازداشت شدن توسط ماموران فاسد پلیس، به یک گروه تبهکاری مواد مخدر تحویل داده شده‌اند که آنها را با اعضای گروه رقیب اشتباه گرفته‌اند اما هنوز درباره سرنوشت دقیق آنها اختلاف نظر وجود دارد و تاکنون تنها پیکر سه تن از آنان پیدا شده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید