تهران
کد خبر:102540
پ

تصویر هولناک از وضعیت مصرف گاز ۲۰ سال آینده!

معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت سند تراز تولید و مصرف گاز طبیعی را در کشور تا سال ۱۴۲۰ منتشر کرد. میزان عرضه گاز طبیعی تا سال ۱۴۲۰ افزایش چشمگیری خواهد داشت. نفتی ها / بر اساس سند تراز تولید و مصرف گاز طبیعی در کشور، میزان کل عرضه گاز طبیعی در سال ۱۴۲۰ به ۸۹۸.۷ میلیون […]معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت سند تراز تولید و مصرف گاز طبیعی را در کشور تا سال ۱۴۲۰ منتشر کرد. میزان عرضه گاز طبیعی تا سال ۱۴۲۰ افزایش چشمگیری خواهد داشت.

نفتی ها / بر اساس سند تراز تولید و مصرف گاز طبیعی در کشور، میزان کل عرضه گاز طبیعی در سال ۱۴۲۰ به ۸۹۸.۷ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس و بر اساس سند تراز تولید و مصرف گاز طبیعی در کشور، میزان کل عرضه گاز طبیعی در سال ۱۴۲۰ به ۸۹۸.۷ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد و این در حالی است که میزان مصرف همه بخش‌ها برابر ۱۴۱۰.۸ میلیون مترمکعب خواهد بود.

بر اساس این گزارش این آمار به معنی ناترازی ۵۱۲ میلیون مترمکعبی در روز است.

از سوی دیگر حداکثر اختلاف مصرف در ماه‌های سرد و گرم سال تا سال ۱۴۱۰ به صورت متوسط سالیانه ۴.۶ درصد رشد می‌کند و در سال ۱۴۰۱۰ به ۴۵۳ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

همچنین این حداکثر اختلاف با متوسط رشد سالیانه ۲.۵درصدی در بازه زمانی ۱۴۱۰ الی ۱۴۲۰، به ۵۷۹میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید.

گاز

 

 

*
پرتال رسمی خبررسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید