تهران
کد خبر:71001
پ

تصمیم پاکستان برای ازسرگیری حرکت قطارهای باری به ایران و ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، راه آهن پاکستان تصمیم گرفته است تا خط قطار باری (کانتینری) که این کشور را به ایران و ترکیه مرتبط می کند از ۴ مارس از سربگیرد. ستاد راه آهن، دستورالعمل هایی را برای نهایی کردن ترتیبات در این زمینه صادر کرده است. حبیب الرحمان گیلانی، رئیس راه اهن […]


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، راه آهن پاکستان تصمیم گرفته است تا خط قطار باری (کانتینری) که این کشور را به ایران و ترکیه مرتبط می کند از ۴ مارس از سربگیرد. ستاد راه آهن، دستورالعمل هایی را برای نهایی کردن ترتیبات در این زمینه صادر کرده است.

حبیب الرحمان گیلانی، رئیس راه اهن پاکستان این خبر را تایید و اعلام کرد: «حرکت این قطار از ۴ مارس از استانبول آغاز می شود و پس از ۱۸۰ ساعت وارد زاهدان خواهد شد. گفته می شود مقصد این قطار کراچی است اما هنوز تایید نشده است. این قطار ۲۴ کانتینر ۴۰ فوتی را حمل خواهد کرد.»

وی افزود: « ما واگن های خود را به زاهدان می فرستیم تا از آنجا انتقال محموله های انجام شود…ایستگاه راه آهن کویته ترتیبات این اقدام را انجام می دهد.»

این مسیر در میان سه کشور مسافتی به طول ۶ هزار و ۵۶۶ کیلومتر است. قطار کانتینری مسافت ۱۹۹۰ کیلومتری اسلام آباد را طی می کند و به ایران می رسد و از آنجا از طریق تهران به ترکیه عزیمت می کند.

نخستین قطار باری در ۱۴ آگوست ۲۰۰۹ از این مسیر حرکت کرده بود. پس از افتتاح، در مجموع حرکت ۸ قطار عملیاتی شدند اما پس از مدتی به دلایل امنیتی، حرکت قطارها متوقف شد.

گفتنی است فعالیت آزمایشی خط آهن ITI در سال ۲۰۰۹ تحت پروژه سازمان همکاری‌های اقتصادی آغاز شد. مسیر این خط آهن از سوی سازمان بین‌الملل به عنوان کریدور بین المللی این سه کشور شناخته و تاکنون فقط برای سفرهای آزمایشی استفاده شده است.

کاهش مسیر زمان و هزینه انتقال بار

این خط آهن قصد دارد به میزان چشمگیری مسیر ترانزیت کالا از استانبول به اسلام آباد را کاهش دهد. در زمان آزمایش آن، قطار باری از اسلام آباد پس از نزدیک به ۱۳ روز و طی مسافت ۶۵۰۰ کیلومتر به استانبول رسید. این مسیر بعدها بیشتر و به ۱۱ و نیم روز کاهش یافت.

در مقایسه، انتقال کالا از کشورهای اروپایی به پاکستان از طریق راه دریایی تقریبا ۴۵ روز زمان می‌برد. حداکثر ظرفیت این قطار ۲۰ واگن ۴۰ فوتی است.

تقویت مبادلات تجاری

گفته می‌شود تمامی این خط آهن برای هر سه کشور «فوق العاده پرمنفعت» است. هدف این خط لوله در ابتدا تقویت همکاری اقتصادی میان پاکستان، ایران و ترکیه و پس از آن با سایر کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی است.

امکان توسعه تا اروپا

هرچند این پروژه با هدف تقویت روابط اقتصادی میان کشور موسس عضو «اکو» راه اندازی شده است، با این حال، یک مسیر کوتاه، امن و مقرون به صرف انتقال کالا میان آسیا و اروپا ارائه می دهد و منافعش به کشورهای دیگر هم می‌رسد. این کریدور از ترکیه از طریق تونل زیر آبی «مارمارای» می تواند به شبکه ریلی اروپا متصل شود.
منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید