تهران
کد خبر:72015
پ

تجمع ضدنژادپرستی در جورجیا در اعتراض به کشته شدن آسیایی تبارها

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، به دنبال کشته شدن چندین شهروند آمریکایی آسیایی تبار در حوادث تیراندازی در ایالت جورجیا، صدها نفر از مردم در آتلانتا پایتخت این ایالت علیه نفرت نژادی تجمع اعتراضی برگزار کردند. براساس گزارش شبکه تی آر تی، معترضان روز شنبه (۹۹٫۱۲٫۳۰) به وقت محلی با در دست داشتن پلاکاردهایی […]


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، به دنبال کشته شدن چندین شهروند آمریکایی آسیایی تبار در حوادث تیراندازی در ایالت جورجیا، صدها نفر از مردم در آتلانتا پایتخت این ایالت علیه نفرت نژادی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس گزارش شبکه تی آر تی، معترضان روز شنبه (۹۹٫۱۲٫۳۰) به وقت محلی با در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل ساختمان پارلمان ایالتی در جورجیا تجمع کردند.

رسانه‌های آمریکایی سه شنبه (۹۹٫۱۲٫۲۶) گذشته از وقوع چندین حادثه تیراندازی در سه مکان مختلف در شمال غربی ایالت جورجیا و کشته شدن دست‌کم هشت نفر خبر دادند که شش نفر از آنها آسیایی تبار بودند.

براساس این گزارش، کشتار این افراد درحالی صورت گرفته است که طی یک سال گذشته نفرت آمریکاییها از آسیایی تبارها به دلیل شیوع ویروس کرونا که اولین بار در شهر ووهان چین شیوع یافت، افزایش یافته است.

معترضان علاوه بر پرچم آمریکا، با خود پلاکاردهایی حمل می‌کردند که روی آن نوشته شده بود، «ما ویروس نیستیم» و «نفرت علیه آسیایی‌ها را متوقف کنید».

براساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، سنانور «رافائل وارناک» و سناتور «جان اوساف» که هر دو به تازگی در انتخابات سنا پیروز شده‌اند نیز در این تظاهرات اعتراضی علیه تبعیض نژادی حضور داشتند.

تجمع کنندگان به یاد قربانیان بیگناه این حوادث تیراندازی به مدت یک دقیقه سکوت کردند.

سناتور اوساف در سخنرانی خود برای معترضان گفت: ما امروز اینجا جمع شده ایم تا از آنهایی که زندگیشان را از دست دادند یاد کنیم و درخواست عدالت کنیم.

وی افزود: اجازه بدهید یک ایالت و یک ملتی بسازیم که فارغ از اینکه از کجا می آییم هیچ کس در آن با ترس زندگی نکند.

علاوه بر این، صدها نفر دیگر نیز به صورت جداگانه در پارکی در مرکز شهر آتلانتا تجمع کرده و سپس با سر دادن شعار «ما آمریکایی هستیم» به سمت پارلمان ایالتی جورجیا راهپیمایی کردند.

طی هفته‌های گذشته تیراندازیهای مرگبار در ایالتهای مختلف آمریکا افزایش یافته است.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مسلحانه در سراسر این کشور منجر می‌شود که برخی نیز جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح در این کشور به اندازه‌ای قدرتمند است که کنگره آمریکا نیز اقدامی برای محدود کردن حمل سلاح صورت نداده است.

بر اساس گفته مرکز «آرشیو خشونت با سلاح گرم» در آمریکا، تا یکم دسامبر سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۷۴۰۰ مورد قتل و بیش از ۳۶ هزار مورد جراحت با سلاح گرم در این کشور ثبت شده است. از این میان ۱۲۸۹ مورد در دفاع از خود، ۲۰۴۳ مورد تیراندازی غیرعمدی و ۵۸۷ مورد تیراندازی کور بوده است.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید