تهران
کد خبر:99531
پ

بیش از ۱۰۰ هزار تخلف صنفی کشف شد

به گزارش خبرگزاری، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در مرداد ماه امسال به دلیل تخلفات صنفی برای ۱۶ هزار و ۲۸۵ واحد تولیدی، توزیعی و خدماتی، پرونده تعزیراتی تشکیل شده است. در مرداد ماه امسال ۹۹ هزار و ۵۳۳ مورد بازرسی با هدف نظارت بر چرخه توزیع […]


به گزارش خبرگزاری، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در مرداد ماه امسال به دلیل تخلفات صنفی برای ۱۶ هزار و ۲۸۵ واحد تولیدی، توزیعی و خدماتی، پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.

در مرداد ماه امسال ۹۹ هزار و ۵۳۳ مورد بازرسی با هدف نظارت بر چرخه توزیع کالا و برخورد با تخلفات اقتصادی از سوی اکیپ‎های بازرسی و نظارت در ادارات صنعت، معدن و تجارت استان‌ها صورت گرفته است.

در نتیجه این بازرسی‌ها در مدت یاد شده ۱۶ هزار و ۲۸۵ فقره پرونده تشکیل و ۱۹ هزار و ۹۱ مورد تخلف کشف شده است.

همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۲۳ هزار و ۶۴ فقره بازرسی از انواع واحدهای اقتصادی شامل خرده فروشی، عمده فروشی، انبار، سردخانه، تولیدی صنفی و صنعتی و … انجام شده و پرونده تخلف بیش از ۱۰۶ هزار واحد متخلف برای صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارجاع داده شده است.

گفتنی است بیشترین بازرسی‌ها مربوط به کالاهای اساسی و استراتژیک شامل نان، فرآورده های پروتئینی از جمله گوشت قرمز و گوشت مرغ، برنج، محصولات لبنی و روغن نباتی و … بوده است.

بیشترین تخلفات شناسایی شده نیز شامل گرانفروشی، عدم درج قیمت کالا و عدم صدور صورتحساب بوده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابع، شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (ir.۱۲۴)و اپلیکیشن “آپ” شکایت خود را مطرح کنند.

طبق قانون نظام صنفی، گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، ‌عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

کلیدواژه : تخلف صنفی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید