تهران
کد خبر:73985
پ

برخورد خشن پلیس بلژیک با تظاهرات ضد محدودیت‌های کرونایی

به گزارش خبرگزاری، چند صد نفر از مردم بلژیک روز شنبه۲/۱۱ با تجمع و تظاهرات در مرکز شهر «بروکسل» به محدودیت‌های قرنطینه‌ای مرتبط با همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» اعتراض کردند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نیروهای امنیتی بروکسل با معترضان برخورد کردند که در پی این مداخله، تظاهرات به خشونت کشیده شد. بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان […]


به گزارش خبرگزاری، چند صد نفر از مردم بلژیک روز شنبه۲/۱۱ با تجمع و تظاهرات در مرکز شهر «بروکسل» به محدودیت‌های قرنطینه‌ای مرتبط با همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» اعتراض کردند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نیروهای امنیتی بروکسل با معترضان برخورد کردند که در پی این مداخله، تظاهرات به خشونت کشیده شد.

بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان برای اعتراض به محدودیت‌های جدید کرونایی، از تمام بخش‌های بلژیک در پایتخت این کشور جمع شده بودند.

پلیس بروکسل در بیانیه‌ای مدعی شد تظاهرات‌کنندگان از دستورالعمل‌های بهداشتی در رابطه با فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله استفاده از ماسک بهداشتی پیروی نکرده بودند.

به نوشته رویترز، نیروهای امنیتی که به لباس‌های ضد شورش مجهز بودند، برای متفرق کردن معترضان از توپ آب‌پاش، گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کردند.

بلژیکی‌ها در حالی به محدودیت‌های کرونایی اعتراض دارند که این کشور با حدود ۹۹۰ هزار مبتلا و بیش از ۲۴ هزار و ۲۰۰ فوتی بر اثر این ویروس، در رتبه بیست‌وهفتم کشورهای آلوده به کووید۱۹ قرار دارد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید