تهران
کد خبر:65270
پ

باید درباره چالش ظهور چین، فکر جدی‌تری کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، ائتلاف ناتو در گزارشی با موضوع اصلاح این ائتلاف که قرار است روز سه‌شنبه (۹۹٫۹٫۱۱) منتشر شود گفته ائتلاف ناتو باید درباره نحوه مقابله با چین و ظهور ارتش این کشور، جدی‌تر فکر کند. خبرگزاری رویترز می‌گوید ناتو در گزارشی که به رویت دیپلمات‌های مورد استناد این رسانه رسیده گفته […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، ائتلاف ناتو در گزارشی با موضوع اصلاح این ائتلاف که قرار است روز سه‌شنبه (۹۹٫۹٫۱۱) منتشر شود گفته ائتلاف ناتو باید درباره نحوه مقابله با چین و ظهور ارتش این کشور، جدی‌تر فکر کند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید ناتو در گزارشی که به رویت دیپلمات‌های مورد استناد این رسانه رسیده گفته با وجود این، روسیه همچنان در این دهه دشمن اصلی ناتو خواهد بود.

یک دیپلمات ناتو گفت: «چی دیگر، آن شریک تجاری بی‌خطر که غرب زمانی به آن امیدوار بود نیست. این کشور، قدرت رو به رشد قرن ما است و ناتو باید با آن سازگار شود.»

این دیپلمات با استناد به گزارش ناتو گفت پاسخ‌های ناتو باید به حفظ برتری تکنولوژیکی بر چین، حفاظت از زیرساخت‌ها و شبکه‌های رایانه‌های متمرکز باشد.

این گزارش، علاوه بر این، از ناتو خواسته ارتباط‌های نزدیکتری با کشور‌های غیرعضو ناتو مانند استرالیا تشکیل داده و روی بازداری در فضا بیشتر تمرکز کند.

«ینس استولتنبرگ»، دبیر کل ناتو روز دوشنبه (۹۹٫۹٫۱۰) گفت ظهور چین، «امنیت ما را با چالش‌های مهمی مواجه می‌کند.»

وی اضافه کرد: «چین در حال سرمایه‌گذاری عظیم روی سلاح‌های جدید است و از شمالگان گرفته تا آفریقا دارد به ما نزدیک‌تر می‌شود.

دیپلمات‌های دیگری که گزارش ناتو را دیده‌اند با استناد به آن می‌گویند لازم است در گزارش موسوم به «طرح راهبردی» که به تشریح راهبرد‌های کلان رسمی ناتو می‌پردازد، راهبرد‌ها در قبال چین مشخص شوند.

قرار است وزیران خارجه ناتو در نشست روز سه‌شنبه (۹۹٫۹٫۱۱) درباره این گزارش بحث و تبادل نظر کنند. این گزارش قرار است سال آینده میلادی تحویل سران کشور‌ها و دولت‌های اعضای ناتو شود.

ائتلاف ناتو در سال ۱۹۴۹ برای مهار تهدیدات نظامی اتحاد جماهیر شوروی تشکیل شد. در سال‌های گذشته کشور‌های عضو ائتلاف ناتو بر اصلاح ساختار آن تأکید کرده‌اند.
منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید