تهران
کد خبر:66026
پ

بایدن به توافقنامه پاریس بازمی گردد

به گزارش خبرگزاری از رویترز، میشل باچله در کنفرانس خبری گفت: وعده های جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای متوقف کردن روند جدا کردن خانواده های مهاجران، رسیدگی به نژادپرستی سیستمی و تغییرات آب و هوایی امیدوار کننده است و می تواند عقب نشینی های دوران دولت ترامپ را جبران کند. به گفته کمیسر […]


به گزارش خبرگزاری از رویترز، میشل باچله در کنفرانس خبری گفت: وعده های جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای متوقف کردن روند جدا کردن خانواده های مهاجران، رسیدگی به نژادپرستی سیستمی و تغییرات آب و هوایی امیدوار کننده است و می تواند عقب نشینی های دوران دولت ترامپ را جبران کند.

به گفته کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، دونالد ترامپ حقوق زنان، دگرباشان جنسی و مهاجران را لغو کرده و از چند جانبه گرایی عقب نشینی کرده است.

رییس جمهوری سابق شیلی گفت که او بایدن را می شناسد زیرا مسئولیت آمریکای لاتین در زمان خدمت به عنوان معاون رئیس جمهور باراک اوباما به او سپرده شده بود.

باچله افزود: بایدن مجموعه ای از وعده های امیدوار کننده به عنوان مثال گسترش اقدامات تأخیرآمیز برای محافظت از ورود کودکان، افزایش تعداد پناهندگان اسکان داده شده، پایان جدایی خانواده ها، پایان ساخت دیوار مرزی و انجام اصلاحات در سیستم پناهندگی را عنوان کرده است.

وی همچنین گفت که بایدن اولویت زیادی به حقوق بشر به چند جانبه گرایی خواهد داد، و به توافق نامه پاریس، پیمان جهانی برای مبارزه با تغییر اقلیم، باز می گردد.

باچله گفت که اگر این تعهدات اجرا شود ، فکر می کنم تأثیر مثبتی بر حقوق بشر در ایالات متحده و جهانی داشته باشد.

وی تاکید کرد که آنها همچنین می توانند سیاست های انجام شده در دولت ترامپ را که منجر به عقب گرد جدی در موضوع حقوق بشر از جمله حقوق زنان، مهاجران یا روزنامه نگاران شده بود را جبران کنند.

باچله همچنین گفت که از اینکه پنج نفر از جمله یک زن قرار است تا ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) پیش از آغاز رسمی دولت بایدن در آمریکا اعدام شوند، اظهار تاسف می کند.

دولت ترامپ پس از ۱۷ سال توقف در اجرای حکم اعدام در اوایل سال جاری اجرای اعدام های در سطح فدرال را از سر گرفت.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید