تهران
کد خبر:68845
پ

بازار خودرو سواری در اتحادیه اروپا ۲۴ درصد کوچک‌تر شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، اتحادیه تولیدکنندگان خودرو اروپا اعلام کرد: به علت تاثیر مستقیم شیوع کرونا در اروپا، بازار خودروهای سواری در اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی ۲۳٫۷ درصد کوچک‌تر شد و به ۹٫۹ میلیون دستگاه خودرو رسید. به نوشته خبرگزاری آناتولی، با توجه به اینکه ثبت‌نام‌های جدید ۳ میلیون دستگاه نسبت […]


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، اتحادیه تولیدکنندگان خودرو اروپا اعلام کرد: به علت تاثیر مستقیم شیوع کرونا در اروپا، بازار خودروهای سواری در اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی ۲۳٫۷ درصد کوچک‌تر شد و به ۹٫۹ میلیون دستگاه خودرو رسید.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، با توجه به اینکه ثبت‌نام‌های جدید ۳ میلیون دستگاه نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافته، بیشترین افت سالانه تقاضا برای خودرو از زمان ثبت رکوردها به سال ۲۰۲۰ تعلق گرفته است.

تمامی بازارهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ کاهش دو رقمی را ثبت کردند. «در میان بزرگ‌ترین بازارهای خودروی این منطقه، اسپانیا شدیدترین کاهش (۳۲٫۳ درصد) را به خود اختصاص داده است؛ پس از آن ایتالیا (۲۷٫۹ درصد) و بعد فرانسه (۲۵٫۵ درصد) قرار دارند.کاهش آلمان نیز (۱۹٫۱ درصد) چشمگیر بود.»

در عین حال، تقاضا برای خودروهای سواری جدید در سال ۲۰۲۰ در این اتحادیه ۳٫۳ درصد کاهش یافت و به ۱٫۱ میلیون دستگاه رسید.
منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید