تهران
کد خبر:92786
پ

اوستیای جنوبی زمان برگزاری رفراندوم الحاف به روسیه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری از خبرگزاری فرانسه، براساس بیانیه منتشر شده دفتر رییس جمهور اوستیای جنوبی، آناتولی بیبیلوف فرمانی را برای برگزاری همه پرسی در جمهوری اوستیای جنوبی امضا کرد. اوستیای جنوبی در سال ۲۰۰۸ در مرکز جنگ روسیه و گرجستان قرار داشت و پس از آن کرملین این منطقه را همراه با یک منطقه جدایی طلب […]


به گزارش خبرگزاری از خبرگزاری فرانسه، براساس بیانیه منتشر شده دفتر رییس جمهور اوستیای جنوبی، آناتولی بیبیلوف فرمانی را برای برگزاری همه پرسی در جمهوری اوستیای جنوبی امضا کرد.

اوستیای جنوبی در سال ۲۰۰۸ در مرکز جنگ روسیه و گرجستان قرار داشت و پس از آن کرملین این منطقه را همراه با یک منطقه جدایی طلب دیگر آبخازیا به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخت و پایگاه های نظامی خود را در آنجا مستقر کرد.

گرجستان قبلاً طرح های اوستیای جنوبی برای برگزاری همه پرسی برای پیوستن به روسیه را غیرقابل قبول خوانده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، درخواست برای برگزاری رفراندوم به امید پیوستن اوستیای جنوبی به روسیه در هفتاد و نهمین روز از عملیات نظامی روسیه در اوکراین که تا کنون هزاران کشته داشته و بیش از شش میلیون نفر را مجبور به خروج از اوکراین و فرار به کشورهای غرب وادار کرده صورت می گیرد.

براساس این گزارش، مناطق جدایی طلب دونتسک و لوگانسک اوکراین نیز برای پیوستن به روسیه ابراز علاقه کرده اند.

پس از جنگ اوستیای جنوبی در سال ۲۰۰۸ میلادی، نیروهای اوستیایی و روسی کنترل کامل این سرزمین را عملاً در دست گرفتند. تاکنون کشورهای روسیه، ونزوئلا، نیکاراگوئه، نائورو و تووالو وسوریه سرزمین اوستیای جنوبی را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته‌اند

منبع : خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید