تهران
کد خبر:82953
پ

افزایش قیمت دیزل در آلمان به بالاترین رقم در بحبوحه کمبود انرژی در اروپا

افزایش اخیر قیمت دیزل در آلمان تا ۱.۵۵۵ یورو در هر لیتر نتیجه بالا رفتن قیمت نفت خام به‌دنبال بهبود اقتصادهای دنیا از بحران کرونا و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکاست. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اطلاعات انجمن عمومی خو..

افزایش اخیر قیمت دیزل در آلمان تا ۱.۵۵۵ یورو در هر لیتر نتیجه بالا رفتن قیمت نفت خام به‌دنبال بهبود اقتصادهای دنیا از بحران کرونا و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکاست.

به نقل از راشاتودی، اطلاعات انجمن عمومی خودروی آلمان (ADAC) نشان می‌دهد قیمت سوخت دیزل در این کشور به بالاترین رقم رسیده‌است.
بزرگترین انجمن خودروی اروپا گزارش داد قیمت دیزل در پمپ‌بنزین‌های آلمان در روز یکشنبه به ۱٫۵۵۵ یورو در هر لیتر رسیده است. بالاترین قیمت دیزل در این کشور مربوط به اوت ۲۰۱۲ و برابر با ۱٫۵۵۴ یورو می‌شد.
طبق این گزارش، افزایش اخیر قیمت دیزل نتیجه بالا رفتن قیمت نفت خام به‌دنبال بهبود اقتصادهای دنیا از بحران کرونا است. در همین حین، افزایش ارزش دلار هم بر قیمت‌ها تاثیر گذاشته‌است چون قراردادهای نفت خام با ارز آمریکا بسته می‌شوند.این انجمن مستقر در مونیخ اعلام کرد بالاترین قیمت بنزین تا به امروز ۱٫۷۰۹ یورو بوده که در سیزدهم سپتامبر ۲۰۱۲ ثبت شده‌است. قیمت فعلی نفت خام برنت که حدود ۸۴ دلار در هر بشکه معامله می‌شود، هنوز هم پائین‌تر از ۹ سال گذشته‌است. اما ارزش دلار نسبت‌به ۲۰۱۲ بسیار بالاتر رفته که واردات نفت برای اروپا را گران‌تر می‌کند.
در مورد دیزل، افزایش قیمت آن مربوط به تقاضای بالا برای نفت گرمایشی است که برای این فصل از سال طبیعی است. به‌علاوه، قیمت ۲۵ یورو برای هر تن دی‌اکسیدکربن باعث بالا رفتن ۶ تا ۸ سنت در هر لیتر دیزل از ابتدای سال جاری میلادی شده‌است.
وزیر حمل‌ونقل آلمان از دولت این کشور خواسته آماده اقدامات کوتاه‌مدت برای مقابله با این بحران شوند. این اقدامات می‌تواند شامل کاهش مالیات در صورت ادامه افزایش قیمت سوخت و انرژی شود تا بتوان بار این افزایش قیمت را از روی دوش خانواده‌ها برداشت.
آلمانی‌هایی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند، به کشور همسایه جمهوری چک برای خرید سوخت با قیمت‌های پایین‌تر روی آورده‌اند.

منبع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید