تهران
کد خبر:67234
پ

استقرار روش‌های نوین پیش‌آگاهی آفات در بخش کشاورزی کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی از سازمان حفظ نباتات کشور، « کیخسرو چنگلوایی » تصریح کرد: به موجب این پروژه‌ها هفت آفت مهم محصولات کشاورزی در ۸۲ پایلوت در استان‌ها در حال اعتبارسنجی است. رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اظهارداشت: پس از اعتبارسنجی، امکان پیش‌آگاهی آفات را به صورت سیستمی و بر روی نقشه کشور فراهم […]


به گزارش خبرنگار اقتصادی از سازمان حفظ نباتات کشور، « کیخسرو چنگلوایی » تصریح کرد: به موجب این پروژه‌ها هفت آفت مهم محصولات کشاورزی در ۸۲ پایلوت در استان‌ها در حال اعتبارسنجی است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اظهارداشت: پس از اعتبارسنجی، امکان پیش‌آگاهی آفات را به صورت سیستمی و بر روی نقشه کشور فراهم خواهد کرد.

چنگلوایی گفت: در این راستا پایش و برداشت داده‌ها در عرصه برای تعداد ۹ آفت مهم دیگر در ۲۹ پایلوت استانی در حال اجرا است که این داده‌ها برای تهیه مدل پیش‌آگاهی به کار خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار، امسال تاکنون بیش از ۲۲.۹ میلیون تن محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی مصرفی وارد کشور شده، ضمن اینکه صادرات این بخش ۳.۳ میلیون تن ثبت شد.

عملیات ردیابی آفت های قرنطینه خارجی در ۹ ماهه سال جاری در سطحی بالغ بر ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور با نظارت دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان و با تعیین برش های استانی مربوطه انجام شد.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید