تهران
کد خبر:92733
پ

از «صبح جمعه با شما»ی روحانی تا «صبح جمعه با مردم» رئیسی / حتماً فرق می‌کند چه کسی رئیس‌جمهور باشد

حضور امروز صبح آقای رئیسی، رئیس جمهور در میدان بهمن و گفتگو با مردم و همچنین حضور وی در یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای واکنشهای مثبت زیادی را در پی‌ داشته است. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، اقدام صبح جمعه آقای رئیس‌‌جمهور بلافاصله یک روز..

از «صبح جمعه با شما»ی روحانی تا «صبح جمعه با مردم» رئیسی / حتماً فرق می‌کند چه کسی رئیس‌جمهور باشد

حضور امروز صبح آقای رئیسی، رئیس جمهور در میدان بهمن و گفتگو با مردم و همچنین حضور وی در یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای واکنشهای مثبت زیادی را در پی‌ داشته است.

اقدام صبح جمعه آقای رئیس‌‌جمهور بلافاصله یک روز بعد از اجرای قانون اصلاح تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالاهای اساسی صورت گرفته و رئیس‌جمهور بر آن بود تا از طریق همراهی و گفتگو با مردم و همچنین حضور مستقیم در میدان به مردم اطمینان خاطر بدهد که دولت تمام تلاشش را برای اجرای درست این قانون به کار گرفته و رییس جمهور مصمم است که این تصمیم به ضرر عموم مردم و بخصوص قشرهای کم‌‌برخوردار نباشد.

غیر از گفتگوهای مکرر مسولان دولتی با مردم از طریق صداوسیما و سایر رسانه‌ها، رییس جمهور قبل از اجرای این تصمیم نیز در گفتگوی زنده با مردم حضور یافته و درباره طرح به آنها توضیح داده بود. ضمن آنکه پیش از اجرای طرح، یارانه حمایتی نیز به حساب بسیاری از مردم واریز شد.

این اقدامات دولت و رییس جمهور بخصوص از آن جهت اهمیت دارد که مردم به درستی آن را با وضعیت مشابه بی‌دولتی در دوران آقای روحانی و بویژه با وضعیت آبان ۹۸ مقایسه می‌کنند. در آن دوره اولاً برخی مقامات مسول مربوط به دروغ اجرای هر طرحی در زمینه سوخت را انکار می‌کردند، و بدتر اینکه نه تنها به مردم اطلاع رسانی و با آنان همراهی نشد، بلکه اقای روحانی رییس جمهور وقت پس از چند روز با لحن توام با خنده، اعلام کرد که خودش هم صبح جمعه فهمیده که بنزین گران شده است! رفتاری که باعث عصبانیت گسترده مردم شد و برخی روزنامه‌ها طنز تلخ پشت این نوع رفتار را به برنامه طنز رادیویی «صبح جمعه با شما» تعبیر کردند.

خنده روحانی در آن وضعیت در حالی بود که مردم بسیاری به آن تصمیم معترض بودند و برخی نیز در اغتشاشات جان خود را از دست دادند.

مقایسه نوع رفتار روسای جمهور و دولتهای فعلی و سابق(دولت اقای روحانی) موجب شده این روزها این جمله بسیار تکرار شود که اگر چه ممکن است درباره هر تصمیمی نظرات کارشناسی موافق یا منتقدی وجود داشته باشد، اما به لحاظ مسولیت پذیری، مردم گرایی، فعالیت و وجدان و انصاف حکمرانی، حتماً بسیار

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید