تهران
کد خبر:93334
پ

اردوغان/ ترکیه به جای نمایش، کمک‌های جدی و مفید به اوکراین ارائه کرد

به گزارش خبرگزاری، به نقل از خبرگزاری تاس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به دنبال نشست کابینه گفت: ما به جای نمایشی که به حل بحران اوکراین کمکی نمی‌کرد، صادقانه‌ترین تلاش‌ها را برای متوقف کردن درگیری‌ها و برقراری صلح انجام دادیم. ما کمک‌های جدی، مفید و ملموسی را برای اوکراین فراهم کردیم. ما صریحا […]


به گزارش خبرگزاری، به نقل از خبرگزاری تاس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به دنبال نشست کابینه گفت: ما به جای نمایشی که به حل بحران اوکراین کمکی نمی‌کرد، صادقانه‌ترین تلاش‌ها را برای متوقف کردن درگیری‌ها و برقراری صلح انجام دادیم. ما کمک‌های جدی، مفید و ملموسی را برای اوکراین فراهم کردیم. ما صریحا موضع‌مان را به روسیه نشان دادیم.  

وی افزود: ترکیه همچنین به توسعه روابطش با روسیه ادامه می‌دهد.

اردوغان در بخش دیگری از سخنانش گفت: ترکیه قصد دارد ساخت یک منطقه امنیتی ۳۰ کیلومتری در نزدیکی مرزهای جنوبی‌اش را تکمیل کند.

وی افزود: آنهایی که از سازمان‌های تروریستی که تهدیدی برای ترکیه هستند با ارائه انواع حمایت‌ها حفاظت می‌کنند، باید فورا از این رفتار گستاخانه خود دست بردارند. در همین حال، ما در تلاشیم تا ساخت منطقه امنیتی ۳۰ کیلومتری در امتداد مرزهای جنوبی مان را تکمیل کنیم.

اردوغان در ادامه گفت: آنها مناطقی هستند که در مرکز حملات علیه کشور ما قرار دارند و اولویت ما محسوب می‌شوند. به محض آنکه نیروهای مسلح و سرویس‌های اطلاعاتی ترکیه آمادگی‌های خود را تکمیل کنند، این عملیات آغاز خواهد شد.

وی اعلام کرد: ما تصمیمات در این مورد را در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت ملی اتخاذ می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید