تهران
کد خبر:78500
پ

ارتش تونس ساختمان پارلمان و تلویزیون دولتی را محاصره کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری به نقل از اسپوتنیک، نیروهای مسلح تونس در پی برکناری «هشام المشیشی» نخست وزیر تونس از سوی «قیس سعید» رئیس جمهور این کشور ساختمان پارلمان را در پایتخت این کشور محاصره کردند. سعید روز یکشنبه (۱۴۰۰٫۵٫۳) در دیداری با فرمانده ارتش و نیروهای امنیتی گفت که وی اکنون با […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری به نقل از اسپوتنیک، نیروهای مسلح تونس در پی برکناری «هشام المشیشی» نخست وزیر تونس از سوی «قیس سعید» رئیس جمهور این کشور ساختمان پارلمان را در پایتخت این کشور محاصره کردند.

سعید روز یکشنبه (۱۴۰۰٫۵٫۳) در دیداری با فرمانده ارتش و نیروهای امنیتی گفت که وی اکنون با مساعدت یک نخست وزیر جدید که بعداً منصوب می‌شود، قدرت اجرایی را در این کشور در دست می‌گیرد.

رئیس جمهور تونس همچنین اعلام کرد که مصونیت تمام اعضای پارلمان را به حالت تعلیق درمی آورد.

گفتنی است، اوایل روز یکشنبه در تعدادی از شهرهای تونس معترضان با برگزاری راهپیمایی خواستار برکناری دولت شدند و برخی از دفاتر حزب النهضه، به ریاست «راشد الغنوشی» نیز مورد یورش معترضان قرار گرفت.

طبق گزارش یک روزنامه محلی، رئیس جمهور تونس راشد الغنوشی و ۶۴ عضو دیگر پارلمان را ممنوع الخروج کرد.

در مقابل، راشد الغنوشی رهبر حزب النهضه و رئیس پارلمان تونس نیز رئیس جمهور را به انجام یک کودتا علیه قانون اساسی و کودتا علیه انقلاب متهم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری