تهران
کد خبر:99568
پ

اذعان تانکر ترکرز به صادرات ۱.۵ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ماه ژوئن

مجموع صادرات نفت ایران طبق میانگین آمار کپلر و موسسه تانکر ترکرز یک میلیون بشکه در روز محاسبه می‌شود. نفتی ها /موسسه مطالعات انرژی آکسفورد در گزارش ماه آگوست (ماه گذشته میلادی) خود با عنوان «نوسانات بازار نفت: ارزیابی روایت های صعودی و نزولی» با استناد به آمار موسسه ردیابی نفتکش‎‌ها کپلر و تانکر ترکرز، […]مجموع صادرات نفت ایران طبق میانگین آمار کپلر و موسسه تانکر ترکرز یک میلیون بشکه در روز محاسبه می‌شود.

نفتی ها /موسسه مطالعات انرژی آکسفورد در گزارش ماه آگوست (ماه گذشته میلادی) خود با عنوان «نوسانات بازار نفت: ارزیابی روایت های صعودی و نزولی» با استناد به آمار موسسه ردیابی نفتکش‎‌ها کپلر و تانکر ترکرز، رقم صادرات نفت ایران را اعلام کرد.
طبق این گزارش، میزان صادرات نفت ایران در ماه ژوئن توسط موسسه کپلر و تانکر ترکرز به ترتیب ۱ و ۱.۵ میلیون بشکه در روز محاسبه شده است. روند صعودی تولید نفت ایران نیز همچنان تداوم یافته است (تصویر ۱).

تصویر ۱

*صادرات نفت ایران در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۲، یک میلیون بشکه در روز بود

صادرات نفت ایران در ۶ ماهه اول سال ۲۰۲۲ طبق آمار موسسه کپلر و تانکر ترکرز به ترتیب ۰.۸۲۵ و ۱.۱۷۵ میلیون بشکه در روز محاسبه می‌شود و میانگین آمار این دو موسسه، معادل یک میلیون بشکه در روز است (جدول ۱).

جدول ۱- میزان صادرات نفت ایران (واحد: میلیون بشکه در روز)

طبق آخرین گزارش سازمان اوپک نیز، میزان صادرات نفت ایران با احتساب میعانات گازی ۱.۱۱۶ میلیون بشکه در روز بوده است./فارس

*
پرتال رسمی خبررسانی انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید